GN: Przebudzenie

To nie był koncert, choć pieśni słychać było na krakowskich Błoniach przez wiele godzin. To nie był także religijny show w amerykańskim stylu, choć nie brakowało emocji i porywających świadectw.

Kraków się obudził. Przez trzy dni serce miasta biło na stadionie Cracovii i w Łagiewnikach. Ewangelizacja Krakowa była misją teoretycznie niemożliwą, połączeniem spektakularnego masowego eventu z indywidualnym spotkaniem Boga w modlitwie. W szczytowym momencie nawet 14 tys. ludzi brało udział w akcji BMW, czyli „Bliżej, mocniej, więcej” przeprowadzonej w ostatni weekend. Jednak to nie liczby oddają fenomen ewangelizacji Krakowa. Akcja „Bliżej, mocniej, więcej” pokazała, że wspólnoty potrafią działać wspólnie, Kościół jest świetnie przygotowany do tego, by na trwale pozostać w przestrzeni publicznej, a uczniowie Jezusa potrafią być obecni na areopagach dzisiejszego świata.

Poza tym w "Gościu":


Kompromis ważniejszy niż dzieci [Andrzej Grajewski, Agata Puścikowska]

O kompromisie w sprawie aborcji, polityce prorodzinnej kraju oraz trudnościach w smoleńskim śledztwie z prezydentem Bronisławem Komorowskim rozmawiają na łamach „Gościa Niedzielnego” Andrzej Grajewski i Agata Puścikowska. Prezydent tłumaczy dlaczego jest zwolennikiem obowiązującej ustawy antyaborcyjnej, wskazując że wymaga ona obrony „przed szkodnikami i z prawa, i z lewa”. Deklaruje, że rząd pracuje nad strategią polityki rodzinnej, rozumianej szeroko i długofalowo. Odnośnie śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej przyznaje, że jest ono wolniejsze i trudniejsze niż na początku wydawało się ekipie rządzącej.


Geografia wiary i niewiary [ks. Tomasz Jaklewicz]

O synodzie biskupów nt. nowej ewangelizacji z opowiada w „Gościu Niedzielnym” jego uczestnik: kard. Kazimierz Nycz, arcybiskup warszawski. - Mogę powiedzieć, że wyczuwa się obecność Ducha Świętego we wspólnocie synodalnej. Te głosy, które słyszymy, są wymianą doświadczeń nie tylko na płaszczyźnie ludzkiej, ale i duchowej. Wierzę, że z tego synodu zostanie coś więcej niż tylko orędzie do Ludu Bożego i dokument, który papież przygotuje, opierając się na naszych wnioskach – mówi. Zwraca uwagę, że wymiana doświadczeń z biskupami z całego świata pozawala szerzej spojrzeć również na swój Kościół lokalny i zadać sobie pytania ważne dla jego przyszłości. Z tego spotkania płynie inspiracja do podejmowania nowych wysiłków ku nawróceniu własnemu i najbliższych ludzi.


Na śmierć i życie [Marcin Jakimowicz]

- Jako psycholog pracuję z niedoszłymi samobójcami. Śmierć wydaje im się rozwiązaniem, ucieczką. Mówię pacjentom: „Nie, kochani, to jest zbyt łatwe. O wiele trudniejsze jest umieranie z dnia na dzień” – opowiada Marcinowi Jakimowiczowi ks. dr Mirosław Nowosielski, psycholog, wykładowca na UKSW w Warszawie, moderator wspólnot Odnowy w Duchu Świętym. Przypomina słowa św. Pawła o tym, że Pan przeprowadza przez ogień po to, by nie zostało nic poza miłością. A najlepszym, co człowiek może w takich momentach obumierania, oczyszczania zrobić jest uwielbienie Boga. - Uwielbiaj Pana Boga drewnianymi wargami. Mimo udręki wejdź w modlitwę wielbiącą i zobacz, że wtedy łatwiej jest żyć – zachęca ks. Nowosielski.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
14°C Czwartek
noc
11°C Czwartek
rano
18°C Czwartek
dzień
19°C Czwartek
wieczór
wiecej »