Kard. Stanisław Ryłko. Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Laikatu (Świeckich) bierze udział w specjalnym spotkaniu, jakie w Brazylii zorganizowano w ramach przygotowań do przyszłorocznych ŚDM w Rio de Janeiro.
Same Światowe Dni Młodzieży nie wystarczą, by ukształtować i ukierunkować wiarę młodego pokolenia. Inicjatywa ta powinna zostać włączona w zwyczajne, duszpasterstwo - uważa kard. Ryłko. Zaznaczył, przy tym, że choć mają one zasadnicze znaczenie dla ewangelizacji, jednak powinny znajdować kontynuację w działaniach wychowawczych w diecezjach, parafiach, ruchach i wspólnotach kościelnych.
Nad obsługą medialną Światowych Dni Młodzieży obradowali tymczasem przedstawiciele brazylijskich telewizji katolickich. Spotkali się oni 22 listopada w São Paulo z abp. Dimasem Larą Barbosą, który kieruje komisją episkopatu ds. środków przekazu.
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele sześciu katolickich stacji telewizyjnych (TV Século XXI, Rede Vida de Televisão, TV Imaculada Conceição, TV Aparecida, TV Canção Nova i TV Evangelizar), nadających programy, które mają na celu kształtowanie świadomości religijnej brazylijskich telewidzów. Transmitują one także uroczystości liturgiczne i podają ważniejsze wydarzenia z życia Kościoła oraz działalności Ojca Świętego.
Temat spotkania to udział stacji telewizyjnych w Światowym Dniu Młodzieży i skoordynowanie przekazu informacji o tym najważniejszym kościelnym wydarzeniu, jakie odbywać się będzie w lipcu przyszłego roku w Rio de Janeiro.
Dyskutowano także o technicznych możliwościach przejścia na przekaz cyfrowy obrazu telewizyjnego. W dyskusji uczestniczył inż. Olímpio José Franco, przewodniczący stowarzyszenia stacji telewizyjnych (SET).
Aktualnie są już w fazie końcowej prace nad dyrektorium mediów Kościoła w Brazylii, które wejdzie w życie po zatwierdzeniu przez najbliższe zebranie plenarne episkopatu w Aparecidzie.
Co najmniej 13 osób zginęło, a 73 zostały ranne w wyniku działań policji wobec demontrantów.
Główny cel reżimu jest jasny: ograniczyć wszelkie formy swobody wypowiedzi.
Spędzili oni na stacji kosmicznej Tiangong (Niebiański Pałac) 192 dni.
Dom dla chrześcijan, ale życie w nim codzienne staje się trudniejsze i niepewne.
Papież Franciszek mówił wcześniej, że oboje kandydaci są przeciwko życiu.
"Brawo, feldmarszałku" - napisała caryca Katarzyna II w liście gratulacyjnym.