Ważne, aby szybko poznać odpowiedź na pytanie: „ Czym dla mnie jest satysfakcja?” i wtedy szukać odpowiedzi, jak ją osiągnąć? - mówił Radek Brzózka w czasie spotkania z młodymi.
Gościem specjalnym III edycji Giełdy Instytucji Szkoleniowych i Szkół Wyższych był płocczanin, dziennikarz i prezenter telewizyjny Radek Brzózka. W Orlen Arenie, opowiadał młodym o swojej drodze do sukcesu, przeszkodach i ważnych wyborach życiowych. Filia Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Płocku zorganizowała też konferencję w ramach partnerstwa lokalnego pod nazwą „Edukacja - Dialog – Satysfakcja". Wszystko po to, by wyjść naprzeciw potrzebom osób młodych, bezrobotnych i poszukujących pracy.
- Na hasło satysfakcja, sukces zawodowy i życiowy każdy ma jakieś skojarzenie, dla jednych będzie to szczęśliwa rodzina, dla innych jakiś sukces biznesowy. Najpierw myślimy o swojej przyszłości a później życie zaczyna weryfikować nasze założenia. Czasem okazuje się, że te wyobrażenia były kompletnie nieadekwatne do rzeczywistości -mówił Brzózka. Jak przyznał - wybrał studia informatyczne, które po trzech miesiącach rzucił. Jednak zapewniał, że informatyka nadal jest jego wielką pasją.
Dziennikarz śmiało krytykował nasz system edukacyjny i szkolnictwo. – System edukacyjny jest tak skonstruowany, że w zasadzie nie mamy czasu, aby zastanowić się: „ Gdzie jestem ja? Gdzie jest ta moja satysfakcja i co naprawdę chciałbym w życiu robić? Po co idę na te studia? Może nie warto?” Jak mówił, ważne by szybko poznać odpowiedź na pytanie – „ Czym dla mnie jest satysfakcja?” i wtedy szukać odpowiedzi, jak ją osiągnąć?
Podkreślał, jak wielka jest rola systemów edukacyjnych i nauczycieli, którzy nie powodują w uczniach blokady, a otwierają ich na sukces. - W Stanach Zjednoczonych system edukacji nie jest fantastyczny. Nie chcielibyśmy mieć amerykańskiego systemu edukacji w Polsce, ale uważam, że to, iż tam bardzo liczy się wszystko co robimy oprócz szkoły jest bardzo ważne.Tam uczniowie nie boją się działać. A ci , którzy osiągnęli sukces to nie są tylko geniusze, ale ludzie, którym inni, na jakimś etapie edukacji, zapomnieli powiedzieć: „tego się nie da zrobić”. Oni tego nie usłyszeli w swoim życiu i dlatego osiągnęli sukces. A nam od początku się mówi: „Tego się nie da zrobić, na to nie ma czasu, to jest za drogie, szkoła nie ma pieniędzy” słyszymy to cały czas – zaznaczał.
Jednocześnie mówił, że na swojej ścieżce zawodowej warto szukać inspiracji, mentorów, osób już doświadczonych, od których młodzi będą mogli się uczyć.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Kac nakazał wojsku "bezkompromisowe działanie z całą stanowczością", by zapobiec takim wydarzeniom.
Mieszkańców Ukrainy czeka trudna zima - stwierdził Franciszek.
W III kw. br. 24 spółki giełdowe pozostające pod kontrolą Skarbu Państwa zarobiły tylko 7,4 mld zł.
Uroczyste przekazanie odbędzie się w katedrze pw. Świętego Marcina w Spiskiej Kapitule na Słowacji.