Dziewięć miejsc kultu zostało zniszczonych w minionym roku w Pakistanie. Donosi o tym tamtejsza katolicka Komisja Sprawiedliwości i Pokoju.
Większość, bo pięć ośrodków, które padły ofiarą przemocy, to kościoły. Ponadto zniszczono trzy świątynie hinduistyczne oraz meczet nieortodoksyjnej wspólnoty muzułmańskiej Ahmadijja. W ciągu czterech lat zanotowano w sumie 27 przypadków wandalskich ataków na miejsca kultu należące do mniejszości religijnych. Do tego należy dodać zajmowanie siłą terenów przeznaczonych na cele religijne oraz zabójstwa osób zaangażowanych we wznoszenie miejsc kultu. W większości przypadków sprawcy ataków pozostali nieznani.
Jak podsumowuje Komisja Sprawiedliwości i Pokoju, ten stan rzeczy wskazuje na niepokojącą skłonność do przemocy względem mniejszości religijnych w Pakistanie. Jest to, jak to określono w raporcie, „połączenie braku praworządności, biernego współuczestnictwa oraz strachu” ze strony państwa. Prawo co prawda chroni mniejszości, jednak władze nie kwapią się z wprowadzaniem w życie jego wykładni. Zdaniem szefa komisji Petera Jacoba jedynym rozwiązaniem może być tu przyjęcie specjalnej ustawy o zwalczaniu przemocy przeciwko mniejszościom, podobnej do tej, która chroni kobiety.
Znajdziemy też diament marmaroski, legendarny haczetyn czy toksyczny arsenopiryt.
Znajdziemy też diament marmaroski, legendarny haczetyn czy toksyczny arsenopiryt.
Dziś rozpoczyna się Tydzień św. Krzysztofa – kierowcy mogą wesprzeć misjonarzy.
W tym kobiety i dzieci, w ataku na wioskę Kairu w stanie Zamfara.
Pikiety Konfederacji pod hasłem "Stop imigracji!" oraz kontrmanifestacje środowisk lewicowych.
Poinformował cytowany przez agencję Reutera ambasador USA w Turcji Tom Barrack.