Po 61 latach wydobyto z magazynu zapomniany portret Elżbiety II. Trafił tam, bo królowa miała na nim „zbyt długą szyję”.
Namalowany w 1952 r. na zlecenie Korporacji Liverpoolu portret 26-letniej wówczas Elżbiety II trafił wczoraj do auli im. św. Jerzego, w której miał oryginalnie wisieć. Wizerunek namalowany przez Johna Nappera został początkowo uznany za ładny, ale zupełnie niepodobny do Elżbiety II. Krytykowano na nim zwłaszcza „zbyt długą szyję” monarchini. Kłopotliwe dzieło wywieszono na pewien czas w miejskiej galerii obrazów, a następnie zdeponowano w magazynie. Przypomniano sobie o nim dopiero w ubiegłym roku, przy okazji obchodów 60-lecia panowania Elżbiety II. Powiernicy auli św. Jerzego, czyli związek dawnych cechów i rzemiosł, uznali teraz, że wywieszenie obrazu w auli im. św. Jerzego będzie właściwym sposobem upamiętnienia zbliżającego się jubileuszu koronacji.
Odtąd królowa będzie miała w Liverpoolu dwa portrety, bowiem Napperowi zlecono namalowanie innego obrazu Elżbiety II, z krótszą szyją. Ten drugi został zaakceptowany i wisi do dziś w miejskim ratuszu.
Unieważnianie wyborów, plany wyłączania mediów społecznościowych, lekceważenie wyborców...
Prezydent po rozmowie z sekretarzem obrony Stanów Zjednoczonych Petem Hegsethem.
Minister Kosiniak-Kamysz: Sojusz polsko-amerykański nigdy nie był tak silny jak teraz.
Trzeba zakończyć tę wojnę - mówił też o sytuacji na Ukrainie.
Trump: Rosja od dawna mówiła, że nie pozwoli na Ukrainę w NATO, ja chcę tylko zakończenia wojny.
Armia Krajowa była najlepiej zorganizowanym podziemnym wojskiem w okupowanej Europie.