W związku z zakończeniem diecezjalnego procesu beatyfikacyjnego Matki Teresy z Kalkuty Kongregacja ds. Spraw Kanonizacyjnych wydała 13 sierpnia dokument w tej sprawie. Postulator Brian Kołodziejczuk poinformował, iż uroczystości z tej okazji odbyły się w archidiecezji 6 sierpnia br. w Kalkucie w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
W związku z zakończeniem diecezjalnego procesu beatyfikacyjnego Matki Teresy z Kalkuty Kongregacja ds. Spraw Kanonizacyjnych wydała 13 sierpnia dokument w tej sprawie. Postulator Brian Kołodziejczuk poinformował, iż uroczystości z tej okazji odbyły się w archidiecezji 6 sierpnia br. w Kalkucie w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Dykasteria przypomniała, że proces beatyfikacyjny zmarłej 5 września 1997 r. założycielki Zgromadzenia Misjonarek Miłości został otwarty na szczeblu diecezjalnym 26 lipca 1999 r., a więc zaledwie dwa lata po jej śmierci. Na prośbę arcybiskupa Kalkuty kard. Henry D’Souza Jan Paweł II wyraził zgodę, by proces rozpoczął się przed upływem pięciu lat od śmierci kandydatki na ołtarze, co umotywował powszechną opinią o świętości Sługi Bożej i sile jej wstawiennictwa na całym świecie.
Dokumenty procesu w Kalkucie i w sześciu innych diecezjach dotrą wkrótce do Rzymu, poinformowała kongregacja przypominając, że wtedy rozpocznie się faza watykańska procesu. Po tym, jak różne gremia kolegialne powołane przez Papieża wydadzą swoją opinię, wyznaczony zostanie relator, którego zadaniem będzie przestudiowanie wszystkich zgromadzonych dotychczas dokumentów oraz przygotowanie publikacji dotyczącej cnót Matki Teresy.
Archidiecezja Kalkuty wysłała również do Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych dokumenty na temat domniemanego cudownego uzdrowienia, do którego doszło za wstawiennictwem Sługi Bożej. Również i ta sprawa, jak podkreślono w dokumencie, wymaga takiej samej procedury studiów i wydania opinii odpowiedniego gremium.
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.
Według przewodniczącego KRRiT materiał zawiera treści dyskryminujące i nawołujące do nienawiści.
W perspektywie 2-5 lat można oczekiwać podwojenia liczby takich inwestycji.