![][1]Rozważania biblijne, które od czterech miesięcy jako [**Szkoła Słowa Bożego**][2] ukazują się w naszym serwisie, pojawiły się także w formie książkowej. Oprócz ośmiu celebracji biblijnych, książeczka zawiera materiały pomocnicze, m. in. medytacje biblijne, hymny i pieśni do Ducha Świętego, aklamacje i kanon [1]: zdjecia/kochel_okladka1.gif [2]: ksiegi_3.asp?Id=45&rel=1
Rozważania biblijne, które od czterech miesięcy jako Szkoła Słowa Bożego ukazują się w naszym serwisie, pojawiły się także w formie książkowej. Oprócz ośmiu celebracji biblijnych, książeczka zawiera materiały pomocnicze, m. in. medytacje biblijne, hymny i pieśni do Ducha Świętego, aklamacje i kanony (po łacinie!).
Praktyka lectio divina jest pełnym pokory i miłości słuchaniem Słowa -„lekturą" oblicza Bożego. To słuchanie i „wpatrywanie się" ma cechy doświadczenia Maryi, która po Zwiastowaniu mówi: „niech mi się stanie według Twego słowa" (Łk 1,38; 2,51). Chodzi więc o słuchanie Słowa w postawie adoracji i oddania.
Nie przypadkiem praktykę tę nazywano Szkołą Słowa Bożego. Jest ona „szkołą", gdyż uczy indywidualnego i zbiorowego rozważania Pisma Świętego, osobistego spotkania z tekstem biblijnym oraz słuchania Słowa Bożego, które przeradza się w modlitwę i kontemplację, a w ostateczności prowadzi do działania, praktycznego zastosowania nakazów Biblii w życiu. Lectio divina jest więc nie tylko szkołą modlitwy, ale także szkołą życia.
Szkoła Słowa oparta jest na schemacie lectio divina i składa się z trzech części: a) czas przygotowania do słuchania; b) czas właściwego słuchania; c) czas modlitwy w oparciu o to, co usłyszano.
W kilkuset kościołach w Polsce można bezgotówkowo złożyć ofiarę.
Na placu Żłobka przed bazyliką Narodzenia nie było tradycyjnej choinki ani świątecznych dekoracji.