Przy pięknej wiosennej pogodzie, z udziałem ponad stu tysięcy wiernych z całego świata, obyły się 31 marca w Watykanie uroczystości Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Jan Paweł II przybył na tonący w kwiatach, ofiarowanych jak co roku przez Holandię, Plac św. Piotra białym samochodem terenowym, w którym jechał z nim razem osobisty sekretarz bp Stanisław Dziwisz. Z Papieżem Mszę św. koncelebrowa
Przy pięknej wiosennej pogodzie, z udziałem ponad stu tysięcy wiernych z całego świata, obyły się 31 marca w Watykanie uroczystości Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Jan Paweł II przybył na tonący w kwiatach, ofiarowanych jak co roku przez Holandię, Plac św. Piotra białym samochodem terenowym, w którym jechał z nim razem osobisty sekretarz bp Stanisław Dziwisz. Z Papieżem Mszę św. koncelebrowali obecni w Rzymie kardynałowie.
W modlitwie wiernych proszono m. in. o pokój w Ziemi Świętej (po portugalsku) i w intencji artystów (po polsku). W południe Ojciec Święty wygłosił tradycyjne orędzie wielkanocne, którego głównym tematem był pokój, następnie złożył życzenia świąteczne w 62 językach - od włoskiego po polski i łacinę. Przed uroczystym błogosławieństwem "Urbi et Orbi" orkiestra włoskich sił zbrojnych odegrała hymn papieski Charlesa Gounoda, a orkiestra Gwardii Szwajcarskiej - hymn Republiki Włoskiej.
Jan Paweł II, jak podkreślają wszyscy obserwatorzy, był w wyjątkowo dobrej formie. Mimo trudów sobotniej wigilii paschalnej wyglądał na wypoczętego. W Watykanie zdementowano pogłoski, jakoby w najbliższych dniach miał poddać się operacji prawego kolana, które dokucza mu już od ponad miesiąca.
W Poniedziałek Wielkanocny Papież przewodniczyć będzie w południe modlitwie maryjnej "Regina caeli", w środę zaś - jak zwykle - spotka się w pielgrzymami na audiencji ogólnej.
Krótki wypoczynek w podrzymskiej rezydencji letniej papież w Castel Gandolfo, o którym się wcześniej mówiło, nie dojdzie do skutku.
Celem ataku miał być czołowy dowódca Hezbollahu Mohammed Haidar.
Wyniki piątkowych prawyborów ogłosił w sobotę podczas Rady Krajowej PO premier Donald Tusk.
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
- ocenił w najnowszej analizie amerykański think tank Instytut Studiów nad Wojną (ISW).
Wydarzenie wraca na płytę Starego Rynku po kilkuletniej przerwie spowodowanej remontami.