Stolica Apostolska wyraziła zadowolenie, że w oenzetowskim raporcie na temat rozwoju społecznego uznano fundamentalną rolę rodziny w tym zakresie.
Prawo do pracy jest ściśle związane z niezbywalnym prawem do założenia i utrzymania własnej rodziny – powiedział na forum ONZ przedstawiciel Watykanu. Abp Francis Chullikatt wziął udział w posiedzeniu Komisji ds. Rozwoju Społecznego. Tematem jej obrad była rola pracy w przezwyciężaniu ubóstwa.
Watykański dyplomata zauważył, że dane dotyczące zatrudnienia są dobrą ilustracją utrzymującego się w świecie skrajnego ubóstwa. Niemal pół miliarda pracowników ma na swe utrzymanie nieco ponad dolara dziennie. 200 mln osób jest bezrobotnych. Stolica Apostolska wyraziła zadowolenie, że w oenzetowskim raporcie na temat rozwoju społecznego uznano fundamentalną rolę rodziny w tym zakresie. Zdaniem Watykanu przypomina to, że państwo powinno służyć rodzinie i nie traktować jej w sposób instrumentalny czy sprzyjać jej destabilizacji. Na zakończenie swego wystąpienia abp Chullikatt zwrócił też uwagę na potrzebę zagwarantowania praw ludziom w podeszłym wieku. Można się bowiem spodziewać, że w związku ze starzeniem się społeczeństw prawa te mogą być negowane z powołaniem się na ekonomiczną niewydajność starców.
"Franciszek jest przytomny, ale bardziej cierpiał niż poprzedniego dnia."
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.