W ramach obchodów 60. rocznicy śmierci straconego przez komunistów szefa Kedywu KG AK gen. Emila Fieldorfa "Nila" w Muzeum AK w Krakowie zaprezentowano zwiedzającym kilka bezcennych pamiątek i dokumentów związanych z osobą patrona Muzeum.
Pokazane na wystawie pamiątki zostały przekazane przez członka rodziny gen. Fieldorfa - Leszka Zachutę. Jedną z najcenniejszych są szachy z kasetą wykonaną z drewna brzozowego, z planszą, zdobione słomą oraz ręcznie rzeźbionymi figurkami z gipsu.
Ciekawym eksponatem jest taboret wykonany samodzielnie przez Generała z drewna zakupionego na podstawie rachunku znajdującego się w gablocie z archiwaliami.
Zainteresowani biografią Generała będą mogli obejrzeć także zdjęcia z rodzinnego archiwum oraz dokumenty, m.in. zezwolenie na widzenia w więzieniu mokotowskim wydane żonie oraz córce generała w 1952 r. przez Izbę Karną Sądu Najwyższego. Jest też fotokopia pisma z maja 1956 r. do Prokuratury Generalnej w Warszawie, w którym żona generała Janina Fieldorf dopytuje się o los męża, gdyż rodzina nie otrzymała informacji, czy wyrok śmierci został wykonany.
Wystawę uzupełniają plansze zawierające wiele informacji z życia patrona.
Autorami wystawy są: Piotr Maria Boroń, Przemysław Wywiał i Robert Springwald.
Nowe, inwazyjne gatunki zwierząt coraz bardziej uprzykrzają życie mieszkańcom Portugalii.