Kardynałowie modlili się u grobu św. Piotra

W ramach przygotowań do konklawe dziś późnym popołudniem Kolegium Kardynalskie postanowiło spotkać się na modlitwie przy grobie św. Piotra.

Różaniec, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Nieszpory. Tak wyglądała godzinna modlitwa Kolegium Kardynalskiego u grobu św. Piotra. Liturgii przewodniczył papieski wikariusz dla Watykanu kard. Angelo Comastri.

Była to oddolna inicjatywa – mówi o genezie tej modlitwy kard. Timothy Dolan z Nowego Jorku. – I muszę powiedzieć, że jedną z rzeczy, która najbardziej mi się podoba na tych kongregacjach generalnych, jest ich modlitewna atmosfera. Kiedy udajemy się do auli synodalnej mijamy małą kapliczkę z Najświętszym Sakramentem. I każdy bez wyjątku zatrzymuje się tam na chwilę modlitwy. Nasze obrady rozpoczynamy zawsze od przepięknej modlitwy Veni Sancte Spiritus, a kończymy Aniołem Pańskim. A wczoraj powiedzieliśmy sobie: czy nie byłoby dobrze spotkać w Bazylice Watykańskiej, w realnej obecności naszego Pana, przed Najświętszym Sakramentem?” – relacjonuje kard. Dolan.

Wieczorna modlitwa kardynałów była otwarta dla wszystkich wiernych. Zdaniem prymasa Francji stanowiła ona również zaproszenie do intensywniejszej modlitwy za kardynałów. W tych dniach w sposób szczególny potrzebujemy waszej modlitwy – powiedział Radiu Watykańskiemu kard. Philippe Barbarin.

„W pełni zdajemy sobie sprawę, że dziś wielu ludzi modli się za nas – powiedział metropolita Lyonu. – I prosimy, aby w tej modlitwie nie ustawali. Bardzo jesteśmy za to wdzięczni. Czeka nas bowiem trudna decyzja. Żyjemy w stresie. Jest to trudne i wymagające zadanie. Spoczywa na nas pewien ciężar i cieszymy się, że nie musimy go nieść sami. Wiemy, że wszyscy katolicy nam towarzyszą. Wszyscy, z Węgier, Japonii, Chile... Wiemy, że otacza nas modlitwa wielu ludzi. Dziękujemy za nią i prosimy o jej kontynuowanie...” – powiedział kard. Barbarin.

Dodajmy, że do modlitwy za przyszłego Papieża dołączył też watykański Sekretariat Stanu. Informuje o tym w swym pierwszym przesłaniu wysłanym za pośrednictwem Twittera.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
-12°C Poniedziałek
noc
-14°C Poniedziałek
rano
-8°C Poniedziałek
dzień
-7°C Poniedziałek
wieczór
wiecej »