Mistrz papieskich ceremonii liturgicznych podał do wiadomości wykaz uroczystości, którym w najbliższych tygodniach będzie przewodniczył Ojciec Święty.
Wśród nich znalazło się nabożeństwo różańcowe w Bazylice Matki Bożej Większej. Odbędzie się ono 4 maja o godz. 18:00. Wiąże się to z pierwszą sobotą miesiąca maryjnego, ale wpisuje się ponadto w osobiste przywiązanie Papieża Franciszka do tej modlitwy. A swoją rolę odegrało tu też świadectwo bł. Jana Pawła II.
Papież Franciszek odmawia codziennie cały różaniec, wszystkie tajemnice. Przekonał go to tego Jan Paweł II, jak kard. Bergoglio przyznał się po śmierci Papieża-Polaka. Włoski miesięcznik 30 Giorni poprosił go wówczas o świadectwo o zmarłym. Skreślił w samolocie tylko kilka zdań. Powrócił pamięcią do 1985 r. Był wtedy rektorem seminarium. Podczas wizyty w Rzymie wziął udział w modlitwie różańcowej w Watykanie, której przewodniczył Jan Paweł II.
„On był z przodu, na kolanach. Widziałem go od tyłu i stopniowo pogrążałem się w modlitwie – wspominał kard. Bergoglio. – Nie byłem sam. Modliłem się pośród Ludu Bożego pod przewodnictwem naszego Pasterza. Kiedy spojrzałem na Papieża, przyszła chwila rozproszenia. Jego pobożność była świadectwem. Wyobraziłem go sobie jako młodego kapłana, seminarzystę, poetę, robotnika, dziecko w Wadowicach w tej samej pozycji, co teraz, odmawiającego zdrowaśki jedna po drugiej. Jego świadectwo pobożności zrobiło na mnie wielkie wrażenie. Zdałem sobie sprawę z prawdziwego znaczenia słów, jakie Matka Boża z Guadalupe skierowała do św. Juana Diego: «Nie lękaj się, czyż nie jestem twoją Matką?». Zrozumiałem obecność Maryi w życiu Papieża. Od tej chwili odmawiam codziennie 15 tajemnic różańca” – wyznał przed siedmiu laty kard. Bergoglio.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.
Owijają się wokół nich i wpływają niekorzystnie na ich działanie.