Nagrody rozdane

Film „Biblio, Ojczyzno Moja" Marioli Kłos otrzymał Grand Prix XXVIII Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Filmów i Multimediów „Niepokalanów 2013”.

Film „Biblio, Ojczyzno Moja" Marioli Kłos to żywe i poruszające świadectwo osób, które pod wpływem czytania Biblii, rozkochane w Słowie przeżywają w swojej wierze duchową wiosnę i w nowy sposób odczytują codzienność.  Jury nagrodziło film „ za jasne pokazanie przesłania przypominającego katolikom o obowiązku pogłębienia swojej wiary: wchodzenia w głąb swojej duszy i weryfikacji stosunku do swojego życia - a wówczas - umiejętność nauczania innych”. Film Marioli Kłos ukazał się jako insert w „Gosciu Niedzielnym”.

Podczas przekazywania nagrody przewodniczący Jury, Antoni Zięba podkreślał, że konieczne było docenienie nagrodą Grand Prix filmu „BIblio, Ojczyzno moja" za mistrzowsko zrealizowane przesłanie.

„Ci, którzy czytają Pismo Święte i żyją Słowem Bożym mogą sobie podarować oglądanie tego filmu, bo jest on o Słowie Bożym, którego nie trzeba im przedstawiać. 'Biblio, Ojczyzno moja' jest wspaniałym dowodem na to że Słowo Boże samo potrafi działać i zdobywać nagrody” –  powiedział Leszek Szura SDS, dyrektor Studia Katolik, współtwórca filmu, podczas odbierania nagrody. Dziękował pani Marioli Kłos, która zaangażowała się w reżyserię, oraz szczególnie ks. Krzysztofowi Wonsowi SDS, który przeprowadził wszystkie wywiady do filmu.

I nagrodę za fabułę przyznano „Soegija" z Indonezji w reżyserii Garin Nugroho. Film  pokazuje „trudne trwanie w odbudowywaniu swojej katolickiej społeczności, bezwzględnie niszczonej przez gangi zła”.

W kategorii dokumentu pierwsze miejsce zajął obraz   Anthony Haines'a „Jerzy Popiełuszko. Messenger of the Truth"  za przedstawienie „na kanwie losów niezłomnego bohaterskiego księdza losów Polski i Polaków w latach komunizmu, widzianych oczyma zachodnich obserwatorów”. II miejsce w tej kategorii otrzymało „Zapomniane męczeństwo" Jolanty Hajdasz, który przypomniał postać arcybiskupa Antoniego Baraniaka, pasterza Kościoła, szczególnie doświadczonego w więzieniach UB.

Laureatem Nagrody Specjalnej SIGNIS Białoruś został Maciej Woźniakiewicz, Elżbieta Szumiec-Zielińska i Anna Krajkowska za film „Quo vadis homo?". 

Na tegoroczny festiwal zgłoszono 158 filmów z 13 krajów: Białorusi, Filipin, Hiszpanii, Indii, Indonezji, Izraela, Łotwy, Madagaskaru, Rosji, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Włoch i Polski, w następujących kategoriach: filmy fabularne, dokumentalne, edukacyjne, amatorskie i programy telewizyjne. Ponadto zgłoszono 42 programy radiowe, 20 programów multimedialnych, oraz strony internetowe.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  1 2 3 4 5 6 7
  7°C Środa
  wieczór
  5°C Czwartek
  noc
  4°C Czwartek
  rano
  4°C Czwartek
  dzień
  wiecej »