Film „Biblio, Ojczyzno Moja" Marioli Kłos otrzymał Grand Prix XXVIII Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Filmów i Multimediów „Niepokalanów 2013”.
Film „Biblio, Ojczyzno Moja" Marioli Kłos to żywe i poruszające świadectwo osób, które pod wpływem czytania Biblii, rozkochane w Słowie przeżywają w swojej wierze duchową wiosnę i w nowy sposób odczytują codzienność. Jury nagrodziło film „ za jasne pokazanie przesłania przypominającego katolikom o obowiązku pogłębienia swojej wiary: wchodzenia w głąb swojej duszy i weryfikacji stosunku do swojego życia - a wówczas - umiejętność nauczania innych”. Film Marioli Kłos ukazał się jako insert w „Gosciu Niedzielnym”.
Podczas przekazywania nagrody przewodniczący Jury, Antoni Zięba podkreślał, że konieczne było docenienie nagrodą Grand Prix filmu „BIblio, Ojczyzno moja" za mistrzowsko zrealizowane przesłanie.
„Ci, którzy czytają Pismo Święte i żyją Słowem Bożym mogą sobie podarować oglądanie tego filmu, bo jest on o Słowie Bożym, którego nie trzeba im przedstawiać. 'Biblio, Ojczyzno moja' jest wspaniałym dowodem na to że Słowo Boże samo potrafi działać i zdobywać nagrody” – powiedział Leszek Szura SDS, dyrektor Studia Katolik, współtwórca filmu, podczas odbierania nagrody. Dziękował pani Marioli Kłos, która zaangażowała się w reżyserię, oraz szczególnie ks. Krzysztofowi Wonsowi SDS, który przeprowadził wszystkie wywiady do filmu.
I nagrodę za fabułę przyznano „Soegija" z Indonezji w reżyserii Garin Nugroho. Film pokazuje „trudne trwanie w odbudowywaniu swojej katolickiej społeczności, bezwzględnie niszczonej przez gangi zła”.
W kategorii dokumentu pierwsze miejsce zajął obraz Anthony Haines'a „Jerzy Popiełuszko. Messenger of the Truth" za przedstawienie „na kanwie losów niezłomnego bohaterskiego księdza losów Polski i Polaków w latach komunizmu, widzianych oczyma zachodnich obserwatorów”. II miejsce w tej kategorii otrzymało „Zapomniane męczeństwo" Jolanty Hajdasz, który przypomniał postać arcybiskupa Antoniego Baraniaka, pasterza Kościoła, szczególnie doświadczonego w więzieniach UB.
Laureatem Nagrody Specjalnej SIGNIS Białoruś został Maciej Woźniakiewicz, Elżbieta Szumiec-Zielińska i Anna Krajkowska za film „Quo vadis homo?".
Na tegoroczny festiwal zgłoszono 158 filmów z 13 krajów: Białorusi, Filipin, Hiszpanii, Indii, Indonezji, Izraela, Łotwy, Madagaskaru, Rosji, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Włoch i Polski, w następujących kategoriach: filmy fabularne, dokumentalne, edukacyjne, amatorskie i programy telewizyjne. Ponadto zgłoszono 42 programy radiowe, 20 programów multimedialnych, oraz strony internetowe.
Unijni przywódcy planują w lipcu szczyt z przywódcą Chin Xi Jinpingiem w Pekinie
Białoruski funkcjonariusz w mundurze uczestniczył w probie forsowania polskiej granicy.
Zdaniem lidera Konfederacji sprawą powinna zająć się też Państwowa Komisja Wyborcza.
Pomijając polityczny wymiar tego wydarzenia, który Polacy różnie mogą oceniać... To trzeba zobaczyć.
Zaatakowali samo centrum miasta, zabijając 34 i raniąc 117 osób
Rozpoczął się kolejny etap renowacji jednej z najbardziej znanych budowli Stambułu.