Premier otrzymał apel o nieuleganie naciskom ws. programu edukacji seksualnej w przedszkolach.
Z apelem o nieuleganie naciskom środowisk feministycznych i gejowskich w sprawie wprowadzenia w przedszkolach programu obowiązkowej edukacji seksualnej zwróciła się do premiera Donalda Tuska Polska Federacja Ruchów Obrony Życia. Zdaniem obrońców życia, forsowany przez te środowiska projekt ustawy doprowadzi do ideologicznych zmian, które mogą być realnym zagrożeniem dla wychowania i prawidłowego rozwoju młodego pokolenia.
PFROŻ przestrzega w liście do premiera, że środowiska feministyczne i homoseksualne atakują sprawdzone i dobrze funkcjonujące wychowanie prorodzinne, obecne w programach szkolnych (typu A – według klasyfikacji Amerykańskiej Akademii Pediatrii) jako „wychowanie do życia w rodzinie”, które jest generalnie akceptowane przez rodziców i wychowawców.
Z kolei programy edukacji seksualnej typu B „wszędzie, gdzie została wprowadzona, powoduje zwiększenie liczby ciąż i aborcji u małoletnich oraz chorób przenoszonych drogą płciową, a także „źle przygotowuje do ról rodzicielskich”. PFROŻ podaje, że stosowana np. w Szwecji od 1995 r. permisywna edukacja seksualna typu B przyniosła zatrważające skutki: w 9-milionowym kraju rejestruje się co roku wśród małoletnich uczennic około 7 tys. aborcji.
Zagrożeniem według obrońców życia są także inne zamierzenia środowisk homoseksualnych. Są to np. rewizja podręczników szkolnych (gł. do biologii, wiedzy o społeczeństwie i wychowania do życia w rodzinie) pod kątem „przedstawiania w nich problematyki LGBTQ i tzw. treści homofobicznych”. Podnoszone są także żądania zmiany podstaw programowych w celu wprowadzenia „problematyki LGBTQ” do nauczania, wprowadzenia do edukacji elementów ideologii „gender” czy nawet wykluczania rzeczoznawców opiniujących podręczniki, którzy mają krytyczny stosunek do tejże ideologii.
„Wobec próby wprowadzenia treści deprawujących uczniów i pomijania praw rodziców jako pierwszych i najważniejszych wychowawców (art. 48. Konstytucji RP) wnosimy o utrzymanie dotychczasowej misji polskiej szkoły zagwarantowanej w Ustawie o systemie oświaty” – apelują członkowie Federacji i przytaczają cytat z obowiązującej ustawy o systemie oświaty: „Szkoła winna zapewnić każdemu uczniowi warunki niezbędne do jego rozwoju, przygotować go do wypełniania obowiązków rodzinnych i obywatelskich (…). System oświaty zapewnia w szczególności wspomaganie przez szkołę wychowawczej roli rodziny”.
W Monrowii wylądowali uzbrojeni komandosi z Gwinei, żądając wydania zbiega.
Dziś mija 1000 dni od napaści Rosji na Ukrainę i rozpoczęcia tam pełnoskalowej wojny.
Są też bardziej uczciwe, komunikatywne i terminowe niż mężczyźni, ale...
Rodziny z Ukrainy mają dostęp do świadczeń rodzinnych np. 800 plus.