W stolicy Kenii, Nairobi, odbył się festiwal mediów katolickich.
"Potrzeba więcej artykułów i programów radiowych, poruszających temat troski o rodzinę. Nasi dziennikarze powinni podejmować pytania, jak promować wartości rodzinne. Z tych starań nie powinny być wyłączone również media świeckie" - mówił podczas spotkania z pracownikami kenijskich mediów, bp Martin Kivuva, ordynariusz diecezji Machakos, przewodniczący Komisji Episkopatu ds. środków masowego przekazu.
Temat rodziny został podjęty podczas kilkudniowego festiwalu medialnego zorganizowanego przez katolickie Radio Waumini 88.3 FM, które świętowało 10-lecie istnienia. Radio Waumini (swahili: waumini - wierność) jest częścią medialnego projektu Waumini Communictaion działającego z inicjatywy Konferencji Episkopatu Kenii.
"W ramach projektu działa kilka radiostacji, m.in. Radio Amani w Nakuru, Radio Maria w Muranga, Radio Akicha i Lodwar, Radio Shahidi w Isiolo, Radio Thome w Kitu. Wydawany jest gazeta National Mirror. Mocną stroną projektu jest Ukweli Video Production, zajmujące się produkcją filmów o tematyce religijnej i podejmujących chrześcijańskie wartości"- mówi Bernadette Kinuthia z National Mirror, odpowiedzialna za promocję mediów katolickich w Kenii.
Podczas medialnego festiwalu w stolicy Kenii, miały miejsce warsztaty i sesje poświęcone rodzinie, jak również edukacji na różnych poziomach kształcenia oraz życiu konsekrowanemu. Festiwalowi towarzyszył ponad 10 kilometrowy marsz z Bazyliki Świętej Rodziny, poprzez centrum Nairobi do siedziby Radia Waumini, gdzie odbyła się uroczysta Msza Święta.
Biskup Martin Kivuva wskazał na istotną rolę Radia w misji Kościoła w Kenii, podkreślając, że "Kościół w Kenii wiele zawdzięcza radiostacji. Jesteśmy dumni, i modlimy się o dalsze Boże prowadzenie w służbie Kościołowi na polu komunikacji".
Strona Radia Waumini: http://www.radiowaumini.org/
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.