Apel o modlitwę za ukraińska rodzinę wystosował zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego arcybiskup większy Światosław Szewczuk.
Pamiętając, że bez modlitwy nie ma życia chrześcijańskiego, nie ma silnej rodziny chrześcijańskiej, apeluję do całego UKGK o zjednoczenie się w gorliwej modlitwie do Pana o Boże błogosławieństwo i opiekę dla ukraińskiej rodziny – czytamy w liście, który został odczytany we wszystkich świątyniach Kościoła pod koniec maja.
„Przyszłość należy do tych narodów, w których małżeństwo jest świętością, których życie rodzinne jest czyste i święte! I w takich narodach łatwo znajdujemy ład i siłę. Takie narody dzięki elementarnej sile osiągają dobrobyt. I odwrotnie – naród, który zżera rak niemoralnego życia rodzinnego, taki naród nie może nie tracić swego majątku, nie może nie dojść do upadu!” – przypomniał zwierzchnik grekokatolików cytując list jednego ze swych poprzedników metropolity Andreja Szeptyckiego.
„Troska o rodziny chrześcijańskie i obrona wartości rodzinnych jest dzisiaj szczególnie ważna, ponieważ z wielkim smutkiem obserwujemy, jak w wielu państwach świata podejmowane są próby zniszczenia wartości rodziny i wypaczenia prawdy o niej. Te zgubne tendencje nie mają granic i zagrażają również naszemu społeczeństwu” czytamy dalej w liście. „ (…) grzech nie może być tolerowany, ani tym bardziej propagowany poprzez różne „parady”, popularyzację niemoralności w środkach masowego przekazu, czy wprowadzanie błędnych teorii w proces dydaktyczno-wychowawczy – przypomniał metropolita Szewczuk.
Apel Kościoła greckokatolickiego o modlitwę za rodzinę wpisuje się w działania Kościoła rzymskiego i innych Kościołów i wspólnot chrześcijańskich zaniepokojonych deprecjonowaniem wartości rodziny i próbami zrównania z nią związków homoseksualnych.
Tłumaczenie listu Igor Horków
Celem ataku miał być czołowy dowódca Hezbollahu Mohammed Haidar.
Wyniki piątkowych prawyborów ogłosił w sobotę podczas Rady Krajowej PO premier Donald Tusk.
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
- ocenił w najnowszej analizie amerykański think tank Instytut Studiów nad Wojną (ISW).
Wydarzenie wraca na płytę Starego Rynku po kilkuletniej przerwie spowodowanej remontami.