14 czerwca liczba podpisów poparcia dla obywatelskiego projektu ustawy, chroniącej życie chorych dzieci od poczęcia, przekroczyła 100 tys. - poinformowała Fundacja PRO-Prawo do życia. 2 lipca mają one zostać złożone w Sejmie.
W październiku ub. roku Sejm odrzucił projekt nowelizacji ustawy antyaborcyjnej wniesiony przez Solidarną Polskę. Chodziło o wykreślenie z art. 4a w punkcie 1 ustępu 2, który pozwala na dokonanie aborcji, jeśli „badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu”.
Proponowana obecnie nowelizacja ma polegać, jak poprzednio, na usunięciu zapisu o tzw. przesłance eugenicznej. – Koncentrujemy się na prawie do życia dzieci podejrzanych o chorobę lub wadę genetyczną. Nasz projekt jest prosty: likwiduje możliwość zabijania takich dzieci, ponieważ ponad 90 proc. legalnych aborcji w Polsce to aborcje eugeniczne – informował KAI w chwili uruchomienia akcji Mariusz Dzierżawski z Fundacji PRO-Prawo do życia.
"14 czerwca liczba podpisów poparcia dla projektu ustawy, chroniącej życie chorych dzieci od poczęcia, przekroczyła 100 000. Spełniliśmy w ten sposób formalny wymóg, gwarantujący podjęcie prac nad projektem przez Sejm. Cieszymy się z tego! Dziękujemy wszystkim angażującym się w obronę tych, którzy sami bronić się nie mogą" - poinformowała na swojej stronie internetowej Fundacja PRO-Prawo do życia. "Każdy dodatkowy podpis zwiększa szanse na przyjęcie projektu przez Sejm. Wiemy, że wiele podpisów jest jeszcze u Was. Do 23 czerwca można jeszcze zbierać podpisy, później trzeba je wysłać na adres Komitetu, tak aby dotarły do nas do końca czerwca. 2 lipca złożymy je w Sejmie. Każdy podpis ma wagę życia! Czekamy na Wasze przesyłki!" - piszą organizatorzy akcji.
Akcja ruszyła 21 marca, gdy obchodzony jest Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Tego dnia przedstawiciele Fundacji PRO-Prawo do życia złożyli u marszałek Sejmu Ewy Kopacz wniosek o rejestrację Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej "Stop Aborcji".
Komitet został zarejestrowany 2 kwietnia. Jego pełnomocnikiem została Kaja Godek. Kilka dni później rozpoczęło się zbieranie podpisów.
Ministerstwo gospodarki zagroziło, że zamknie organizacje, które nie zastosują się do nakazu.
W trudnej sytuacji zwierzak może szukać u nas wsparcia - uważa behawiorystka, Sylwia Matulewska.
Carter był 39. prezydentem USA. Sprawował ten urząd w latach 1977-1981.
W Nowy Rok w Kościele katolickim obchodzona jest uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
W kilkuset kościołach w Polsce można bezgotówkowo złożyć ofiarę.