Miesięcznik „Apostolstwo Chorych” poszerza swoją działalność. Od dziś ewangelizuje za pomocą nowej, przystosowanej do potrzeb chorych, strony internetowej.
Potrzebę wejścia do sieci redakcja „Apostolstwa Chorych” zauważyła już dawno. Zakładając pierwszą stronę internetową, zyskała już sobie e-czytelników. „Jestem osobą niedowidzącą. Mam ogromne trudności z czytaniem – mogę czytać jedynie przy użyciu bardzo silnej lupy powiększającej, choć i to w ostatnim czasie sprawia mi wiele kłopotów. Na szczęście posiadam komputer podłączony na stałe do Internetu. Dysponuję także programem przekładającym tekst pisany na dźwięk. Dzięki temu wszystkie treści, które pojawiają się na ekranie monitora, mogę odsłuchać. Z uwagi na to, że nie zawsze radzę sobie z lupą i nie zawsze mam obok siebie kogoś, kto mógłby mi poczytać papierowe wydanie „Apostolstwa Chorych”, często i chętnie korzystam z treści publikowanych na stronie internetowej – do redakcji miesięcznika napisała Irena. „Mam 39 lat. Trzy lata temu miałem poważny wypadek i poruszam się na wózku inwalidzkim. Dużo czasu spędzam przy komputerze, edytując rozmaite teksty. Próbuję w ten sposób choć trochę dorobić do skromnej renty. Przypadkiem trafiłem na stronę internetową Apostolstwa Chorych. Zainteresowały mnie zamieszczane tam treści. Dowiedziałem się, że istnieje również wersja drukowana miesięcznika, jednak dla mnie wygodniejszą formą jest Internet” – dodał Dariusz.
Członkowie wspólnoty „Apostolstwo Chorych” na nowej stronie znaleźć mogą najciekawsze informacje z życia Kościoła, relacje z wydarzeń poświęconych chorym, archiwum miesięcznika, świadectwa. Za pośrednictwem strony będą mogli także zamieszczać swoje intencje modlitewne, a także komentować pojawiające się publikacje.
- Bardzo nam zależy na bezpośrednim włączeniu się chorych w tworzenie tego dzieła. Dlatego też stworzyliśmy możliwość komentowania tekstów zamieszczonych na stronie. Pragniemy budować wspólnotę Apostolstwa Chorych i mamy nadzieję, że nowa strona internetowa nam w tym pomoże – mówi Magdalena Markowicz, redaktor nowej strony www.apchor.pl .
W niektórych przypadkach pracownik może odmówić pracy w święta.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
Waszyngton zaoferował pomoc w usuwaniu szkód i ustalaniu okoliczności ataku.