Egipska armia nie będzie tolerować jakichkolwiek manewrów politycznych, które mogłyby zakłócić okres przejściowy w kraju - oświadczył we wtorek dowódca egipskich sił zbrojnych generał Abd el-Fatah Said es-Sisi.
"Przyszłość narodu jest zbyt ważna i święta, by narażać ją na manewry czy zakłócenia, niezależnie od tego, czym są uzasadniane" - zaznaczył Sisi w oświadczeniu transmitowanym przez telewizję państwową.
Wypowiedź Sisiego, który pełni funkcję ministra obrony, to "wyraźne ostrzeżenie" pod adresem salafickiej Partii Nur - wskazuje agencja Associated Press.
W ostatnich dniach trwały negocjacje w sprawie obsadzenia stanowiska tymczasowego premiera. Partia Nur zgłosiła obiekcje co do dwóch kandydatur i zablokowała jedną z nich - byłego szefa Międzynarodowego Agencji Energii Atomowej (MAEA) i lidera świeckiej opozycji, Mohammeda ElBaradeia.
Ostatecznie, jak ogłosił wcześniej we wtorek rzecznik prezydenta, ElBaradei został mianowany wiceprezydentem i będzie odpowiadał za sprawy zagraniczne. Na premiera wyznaczony został ekonomista i były minister finansów Hazim el-Biblawi.
Tymczasowy prezydent Egiptu Adli Mansur ogłosił w poniedziałek, że wybory parlamentarne odbędą się najprawdopodobniej na początku przyszłego roku. Wcześniej Egipcjanie w referendum mają zagłosować nad poprawkami do konstytucji, które opracują specjalne komisje powołane przez Mansura.
To najpoważniejsze walki wewnątrz Syrii od 2020 r. Zginęło w nich już ponad 250 osób.
W odpowiedzi władze w Seulu poderwały myśliwce i złożyły protest dyplomatyczny.
O spowodowanie uszkodzeń podejrzana jest załoga chińskiego statku Yi Peng 3.
Program stoi w sprzeczności z zasadami ochrony małoletnich obowiązującymi w mediach.
Seria takich rakiet ma mieć moc uderzeniow zblliżoną do pocisków jądrowych.
Przewodniczący partii Razem Adrian Zandberg o dodatkowej handlowej niedzieli w grudniu.
Załoga chińskiego statku Yi Peng 3 podejrzana jest o celowe przecięcie kabli telekomunikacyjnych.