Ostatniego dnia Europejskiego Forum Młodych „Rio in Częstochowa”, które odbywało się w dniach 23–28 lipca przy Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie, jego uczestnicy wysłuchali konferencji Martina Fenkarta z Austrii, odpowiedzialnego za wspólnotę „Emmanuel” w Europie.
- Zdecydowaliście się przeżyć te 6 dni dla Chrystusa, co może być zatem waszym następnym krokiem? – zapytał zebraną młodzież Martin Fenkart. - Może to być bardzo prosta decyzja. Jeśli uważacie, że wspólnota pomoże wam jeszcze mocniej kochać Jezusa, będziemy się bardzo cieszyć, jeśli będziecie chcieli nam w niej towarzyszyć.
Podkreślił, że cechą szczególną Wspólnoty „Emmanuel” jest modlitwa, zwłaszcza adoracja. - Przychodzimy na nią w ciszy, patrzymy na Jezusa a On na nas - mówił odpowiedzialny za wspólnotę „Emmanuel” w Europie. - W naszym statucie jest zapisane, aby służyć biednym, papież Franciszek pokazuje nam najlepiej jak żyć w taki sposób. Współodczuwanie jest drugą cechą naszej wspólnoty. Trzecim punktem jest misja.
"Rio in Częstochowa!" - Europejskie Forum Młodych 2013 odbywały się równolegle ze Światowymi Dniami Młodzieży w Rio de Janeiro. Organizatorami Forum byli Wspólnota „Emmanuel” we współpracy z Archidiecezją Częstochowską. „Rio in Częstochowa” było czasem pełnym modlitwy, koncertów, świadectw, muzyki. W trakcie Forum odbyło się także czuwanie z papieżem Franciszkiem dzięki transmisji z Rio de Janeiro.
Grób został udostępniony wiernym w niedzielę rano. Przed bazyliką ustawiają się długie kolejki.
Do awarii doszło ok. godz. 12.30. W Madrycie nie działają m.in. sygnalizacja świetlna i metro.
Uprawnionych do głosowania jest 135 kardynałów, którzy nie ukończyli 80 lat.
Obowiązujące zasady mają uwolnić proces wybory papieża od nacisków władz świeckich.
Nieoficjalnie wiadomo, że kardynałowie są za tym, by zaczęło się ono 5 lub 6 maja.
Jednocześnie powiedział, żę jest zaskoczony i zawiedziony dalszym rosyjskim bombardowaniem Ukrainy.