Krzeszów: Ponad 3,5 tys. osób na VIII pielgrzymce niepełnosprawnych

Już po raz ósmy do sanktuarium maryjnego w Krzeszowie przybyła diecezjalna pielgrzymka niepełnosprawnych. Wzięło w niej udział ponad 3,5 tys. osób a modlitwie przewodniczył biskup legnicki Stefan Cichy. Pielgrzymka przebiegała pod hasłem "Przypatrzmy się powołaniu naszemu".

Spotkanie w krzeszowskim sanktuarium rozpoczęło się konferencją na temat powołania osoby niepełnosprawnej wygłoszoną przez s. Agatę Bieleś z Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi z podwarszawskich Lasek. Następnie osoby niepełnosprawne wraz ze swymi rodzinami, opiekunami, wolontariuszami a także przybyłymi gośćmi reprezentującymi władze państwowe, lokalne oraz instytucje wspomagające osoby niepełnosprawne, wzięły udział we Mszy św. odprawianej pod przewodnictwem biskupa legnickiego. W homilii bp Cichy mówił na temat powołania. - Ewangelia, każe nam spojrzeć na nasze życie, jako na wielki talent który otrzymujemy od Pana Boga. Abyśmy kiedyś mogli usłyszeć od Boga Sędziego: 'sługo dobry i wierny' - trzeba nam teraz nie tylko wierzyć, ale i żyć wyznawaną wiarą. Trzeba rozwijać talenty które otrzymujemy od Pana Boga" - mówił kaznodzieja. Podkreślił też, że każdy, pełno- czy niepełnosprawny powinien umieć ze swojego talentu korzystać a także pamiętać o swoim powołaniu. Po Mszy św. odbyła się promocja albumu pt. "Jan Paweł II Wielki Przyjaciel Osób Niepełnosprawnych, który zawiera m.in. osobiste refleksje osób niepełnosprawnych na temat osoby Jana Pawła II. Tradycyjnie też, duszpasterstwo osób niepełnosprawnych przyznało wyróżnienia "Przyjaciel Osób Niepełnosprawnych". W tym roku przyznano 12 nagród osobom i instytucjom, które na co dzień wspierają niepełnosprawnych. Całość programu pielgrzymki dopełnił spektakl plenerowy oraz wspólne nabożeństwo dziękczynne. Diecezjalna pielgrzymka osób niepełnosprawnych organizowana jest co roku w pierwszą sobotę września przez diecezjalne duszpasterstwo osób niepełnosprawnych pod kierunkiem biskupa pomocniczego Stefana Regmunta. Pielgrzymki do Krzeszowa są owocem zorganizowanego w Legnicy w sierpniu 1999 r. Diecezjalnego Kongresu Osób Niepełnosprawnych. Jego celem było ukazanie miejsca niepełnosprawnych w Kościele i społeczeństwie; integracja środowiska: instytucji i organizacji zajmujących się niepełnosprawnymi - niepełnosprawnych między sobą - rodzin osób niepełnosprawnych; wspólna modlitwa w intencji osób niepełnosprawnych, ich rodzin oraz osób i instytucji wspomagających; pełniejsza informacja nt. działalności prowadzonej na rzecz osób niepełnosprawnych w parafiach i rejonach obejmujących diecezję; dostarczenie okazji do pogłębienia wiedzy nt. osób niepełnosprawnych i organizacji zajmujących się osobami niepełnosprawnymi; wskazanie dróg współpracy Kościoła, organizacji samorządowych i pozarządowych w służbie osobom niepełnosprawnym.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  23°C Poniedziałek
  noc
  19°C Poniedziałek
  rano
  24°C Poniedziałek
  dzień
  24°C Poniedziałek
  wieczór
  wiecej »