W indyjskim mieście Koczin zakończył się synod biskupów katolickiego Kościoła syromalabarskiego. W spotkaniu pod przewodnictwem kard. Georga Alencherryego uczestniczyło 47 hierarchów.
W komunikacie podsumowującym synod przedstawiono główne ustalenia 12 dni obrad. Biskupi zdecydowali m.in. o podjęciu kroków w kierunku uproszczenia liturgii, tak by stała się ona bardziej zrozumiała i przyjazna dla świeckich.
Ważnym tematem synodu byli też wierni Kościoła syromalabarskiego mieszkający poza Indiami. Podczas synodu biskupi spotkali się z grupą ok. 500 imigrantów. Podjęli również decyzję o stworzeniu w Koczinie specjalnego ośrodka, który będzie wspierał wiernych na emigracji.
Biskupi postulują także, by instytucje działające w ramach Kościoła syromalabarskiego stały się miejscami, w których rzeczywiście wciela się w życie naukę Chrystusa. Postanowili, że obok istniejącego już doradztwa przedmałżeńskiego utworzą departament, który będzie się zajmował wspieraniem małżeństw. Zostanie też zorganizowana specjalna pomoc dla ludności pokrzywdzonej przez tegoroczne burze monsunowe, które spustoszyły wiele regionów Indii.
Ojcowie paulini przedstawili sprawozdanie z działalności sanktuarium w ostatnim roku
Walki trwały na całej długości frontu, na odcinku około tysiąca kilometrów.
Polacy byli drugą najliczniejszą grupą narodowościową spoza Portugalii.
Na plac przybył po nieszporach, które odprawił w bazylice watykańskiej.