Zakonnice otwierają szkołę rodzenia

Trwają zapisy do szkoły rodzenia Fundacji Evangelium Vitae. „Jesteśmy unikalnym mariażem tradycji i nowoczesności. Skutecznie łączymy wieloletnie doświadczenie kadry prowadzących z nowoczesnymi technikami pracy oraz propagowaniem najnowszych Standardów Opieki Okołoporodowej odnośnie aktywnego porodu i laktacji” – zapowiadają siostry boromeuszki z Wrocławia.

„Nasza szkoła będzie funkcjonować zgodnie z etyką i wartościami chrześcijańskimi – na pewno nie będzie u nas jogi i wschodnich medytacji- wylicza w rozmowie z KAI s. Ewa Jędrzejak SMCB, prezes Fundacji Evangelium Vitae. Jak dodaje, szkoła ma zachęcać kobiety do porodów naturalnych, jeśli nie będzie takiej potrzeby – żeby nie korzystały ze zbędnej medykalizacji, cesarskich cięć czy znieczuleń.

Nową instytucję boromeuszek będzie wyróżniać dostęp do psychologicznej, psychoterapeutycznej a przede wszystkim do duchowej opieki rodziców. Specjaliści opieki okołoporodowej zachęcą do karmienia piersią, zapoznają z pracą douli porodowej; nauczą matki i ojców chustonoszenia czy masażu noworodka. „Chcemy zachęcać rodziców, by wychowanie i rodzicielstwo były jak najbardziej naturalne, żeby dziecko było bliższe matce” – mówi s. Jędrzejak.

Szkoła rodzenia Fundacji Evangelium Vitae to kolejny krok w budowaniu żywego pomnika Jana Pawła II przez siostry boromeuszki we Wrocławiu. „Naszym marzeniem jest utworzenie i prowadzenie Wyższej Szkoły Medycznej p.w. Miłosierdzia Bożego oraz utworzenie i prowadzenie Szpitala Położniczo-Ginekologicznego” – przyznaje s. Jędrzejak.

Koszt budowy szpitala przewyższa zakonne możliwości, dlatego miejscem praktyk będą na razie specjalistyczny gabinet ginekologiczny i szkoła rodzenia. Przeznaczone na tę działalność pomieszczenia przy ul. Rydygiera w poniedziałek poświęcił abp Józef Kupny, metropolita wrocławski.

Zajęcia w szkole rodzenia Fundacji Evangelium Vitae potrwają od 30 września do 16 października 2013 r. Odbywać się będą w poniedziałki i środy w godz. 17.30-19.45. Promocyjna cena pierwszego kursu to 280 zł od pary.

Szczegóły i zapisy na stronie internetowej: www.boromeuszki.wroclaw.pl

Fundacja Evangelium Vitae została powołana w 2006 r. Prowadzi Specjalistyczny Ośrodek Odpowiedzialnego Rodzicielstwa, Centrum Troski o Płodność w ramach, którego stosuje metodę Naprotechnologii dla leczenia niepłodności i innych schorzeń. W ramach fundacji funkcjonują także Okno Życia, Bank Niemowlaka czy Warsztaty dla rodzin.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
18°C Czwartek
wieczór
14°C Piątek
noc
12°C Piątek
rano
15°C Piątek
dzień
wiecej »