Rzym: Kongres Miłosierdzia - konferencje, modlitwy, spektakle

Światowy Apostolski Kongres Bożego Miłosierdzia, rozpoczęty 2 kwietnia przedpołudniową Eucharystią z Papieżem na placu św. Piotra, kontynuuje swe prace w bazylice św. Jana na Lateranie.

Jego uczestników przywitali kardynałowie Christoph Schönborn z Wiednia, Camillo Ruini i Stanisław Dziwisz. Metropolita wiedeński jest też autorem pierwszej kongresowej konferencji. Tematem dnia 3 kwietnia jest „Tajemnica Bożego Miłosierdzia jako skarb Kościoła”. Pierwszy punkt programu to o godz. 9.00 poranna modlitwa. Po niej przewidziano konferencję kard. Audrysa Bačkisa z Wilna, a następnie świadectwa kard. Philippe’a Barbarina z Lyonu i apostoła nowej ewangelizacji br. Daniela Ange’a. Każdego dnia w południe sprawowana jest Msza św., a o godz. 15:00 w różnych kościołach Wiecznego Miasta odmawia się Koronkę do Bożego Miłosierdzia. 3 kwietnia po południu przewidziano warsztaty, a następnie adorację eucharystyczną i spowiedź. Wieczorem Wspólnota Wieczernika „Cenacolo” przygotowała na Piazza Navona spektakl ewangelizacyjny. Do północy w znajdującym się w pobliżu kościele św. Agnieszki można skorzystać z sakramentu pojednania. Tematem refleksji 4 kwietnia jest „Miłosierdzie dla Komunii Kościoła”. Poranną katechezę ma kard. Francis Arinze, a świadectwami dzielą się: założycielka Wspólnoty Wieczernika „Cenacolo”, s. Elwira, oraz bp Hilarion z rosyjskiej Cerkwi prawosławnej. Po południu na ulicach Rzymu przewidziana jest misja ewangelizacyjna, zaś wieczorem, ponownie na Piazza Navona, pokaz przygotowany przez wspólnotę Shalom. Tematem dnia 5 kwietnia jest „Boże Miłosierdzie dla misji Kościoła”. Katechezę ma abp Albert Ranjith, a świadectwami dzielą się: kard. Dziwisz oraz Immaculee Ilibagiza, autorka wstrząsającej książki o masakrze w Rwandzie – „Ocalona, aby mówić”. Wieczorem na placu św. Jana odbywa się festiwal misyjny oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. W niedzielę, na zakończenie Kongresu jego uczestnicy biorą udział w Eucharystii pod przewodnictwem kard. Christopha Schönborna.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  22°C Niedziela
  noc
  18°C Niedziela
  rano
  26°C Niedziela
  dzień
  26°C Niedziela
  wieczór
  wiecej »