Z okazji Święta Niepodległości w Cieszynie odprawiono 11 listopada nabożeństwo ekumeniczne. W ewangelicko-augsburskim kościele Jezusowym wspólnie modlili się w intencji ojczyzny katolicy i luteranie.
Po modlitwie uroczystości przeniosły się na Plac Wolności i cieszyński Rynek, gdzie pod pomnikami Niepodległości oraz Legionistów złożono kwiaty. Wieńce pojawiły się też pod tablicą upamiętniającą powołanie Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, odśpiewano hymn państwowy i „Rotę”. Rozpoczęto piknik patriotyczny, na który złożyły się m.in. okolicznościowe przemówienia przemarsz w asyście orkiestry oraz lekcja śpiewania patriotycznego.
Po południu w cieszyńskim teatrze odbędzie się uroczysta sesja samorządów Ziemi Cieszyńskiej z okazji Święta 11 listopada połączona z wręczeniem Laurów Ziemi Cieszyńskiej.
W 1914 r. wśród pierwszych ochotników do Legionów Polskich wielu pochodziło ze Śląska Cieszyńskiego. Jesienią 1914 r. w związku z zagrożeniem zajęcia Krakowa, na Śląsk Cieszyński ewakuował się Departament Wojskowy Naczelnego Komitetu Narodowego. Do Jabłonkowa, obecnie w Czechach, przybył też komendant Legionów Józef Piłsudski. Naczelnik wziął wtedy m.in. udział w wigilii, którą obchodzono w restauracji „U Kosa”. Później wydarzenie to uwieczniła Zofia Kossak w opowiadaniu, „Wilja w Nawsiu”.
Historycy przypominają, że innym śladem pobytu Legionów na ziemi cieszyńskiej jest pomnik, na cmentarzu w Jabłonkowie. Na tablicy znajdują się nazwiska pięciu legionistów 1. Pułku Legionów zmarłych tutaj w latach 1914–1918, ale prochy legionistów zmarłych wtedy w okolicznych szpitalach spoczywają też w Cieszynie, Boguminie i Frysztacie.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.
Nie zapadła jeszcze decyzja dotycząca niedzielnej modlitwy Anioł Pański.
"Prezydent Trump kieruje się głębokim poczuciem odpowiedzialności za globalną stabilność i pokój".