Katowice: Trwają przygotowania do koncertu w Spodku

Ruszyły przygotowania do wielkiego koncertu muzyki chrześcijańskiej, jaki 17 grudnia odbędzie się w katowickiej hali Spodka. Wystąpi na nim jedna z największych gwiazd tego rodzaju twórczości, brytyjski zespół Delirious. Przed tą legendą chrześcijańskiego rocka wystąpi polska grupa Trzecia Godzina Dnia, której nowa płyta właśnie się ukazała.

Muzycy z Delirious sprzedali miliony swoich płyt, koncertowali m.in. z U2 czy Bon Jovi, śpiewali w czasie Światowych Dni Młodzieży w Kolonii i w czasie olimpiady w Atenach. Niestety, w Polsce są jeszcze stosunkowo mało znani. Swoje muzyczne powołanie określają słowami: grać na chwałę Bożą. Katowicki koncert przygotowywany jest dzięki studiu DR z Wisły oraz portalom Jezus.com.pl i Opoka.tv. Grupa zapaleńców postanowiła przygotować imprezę dla dużej liczby ludzi, promując przy okazji inny portal: SzukajacBoga.com. Teksty i świadectwa muzyków tłumaczone są na język polski, by uczestnicy koncertu mogli nie tylko wsłuchać się w dźwięki ze sceny, ale by rozumieli, o czym artyści śpiewają. Ks. Adam Pradela z Katowic, dyrektor koncertu podkreśla: chciałbym, by było to coś wielkiego. Na stworzonym przez niego portalu internetowym opoka.tv już można obejrzeć film o zespole z Ameryki. - To niesamowite wydarzenie artystyczne na światową skalę! Będzie to pierwszy koncert tego zespołu w Polsce i kto wie, czy nie jedyny. Z końcem 2009 roku Delirious zawiesza swoją działalność. Obecnie jest w trakcie pożegnalnej trasy koncertowej – podkreśla ks. Pradela. Bilety na występ zespołu w Spodku w Katowicach już można kupić przez internet na stronie www.delirious.pl.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  17°C Środa
  rano
  20°C Środa
  dzień
  21°C Środa
  wieczór
  20°C Czwartek
  noc
  wiecej »