Pani gubernator, biskup i komórki macierzyste

Z ostrą krytyką gubernator stanu Michigan w USA Jennifer Granholm wystąpił ordynariusz amerykańskiej diecezji Lansing ks. bp Earl Boyea. - napisał Nasz Dziennik.

Gubernator - określająca się jako katoliczka - poparła inicjatywę przeprowadzenia referendum w sprawie badań nad komórkami macierzystymi. Nowe regulacje maja otworzyć nieograniczone możliwości eksperymentów na komórkach pochodzenia zarodkowego. W ostatnich wypowiedziach pani gubernator stwierdziła, że popieranie badań służących leczeniu jest dla niej postawą pro-life. Przeciw tym wypowiedziom zaprotestował biskup. W oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej napisał: "Oczywiście, katolicy i wszyscy odpowiedzialni obywatele będą kontynuować szukanie leków na choroby i ułomności. Jednak sugerowanie, iż 'Propozycja 2' jest wyrazem katolickich zasad, jest szokujące. Nic nie mogłoby być dalsze od prawdy" Bp Earl Boyea wystosował także list do wiernych pt. "Jak mam oddać swój głos?". - pisze Nasz Dziennik. Katolicy mają te same prawa i obowiązki jak inni obywatele, ale są powołani do tego, aby wypełniać je nie w oparciu o jakieś "standardy światowe", ale w świetle prawd wiary i ludzkiego rozumu - stwierdza biskup w liście - dlatego w demokratycznym społeczeństwie muszą brać udział w głosowaniach w zgodzie ze swym dobrze uformowanym sumieniem. Katolicy jako wyborcy mogą się różnić w takich kwestiach, jak problem imigracji, służba zdrowia, polityka mieszkaniowa, czy nawet w sprawie decyzji o wojnie sprawiedliwej - podkreśla - jednak istnieją zasady nienaruszalne. Do nich należy poszanowanie godności każdej istoty ludzkiej od poczęcia do naturalnej śmierci. Niektóre rzeczy pozostaną zatem zawsze złem: aborcja, eutanazja i wspomagane samobójstwo, niszczenie zarodków, klonowanie człowieka i "małżeństwa" osób tej samej płci - pisze w liście. Ostatecznie wzywa do odrzucenia w referendum wspomnianej propozycji i przypomina że Kościół katolicki wspiera badania na komórkach macierzystych niepochodzących z zarodków.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  20°C Wtorek
  dzień
  21°C Wtorek
  wieczór
  19°C Środa
  noc
  18°C Środa
  rano
  wiecej »