Prezydent Libanu w Watykanie

Benedykt XVI spotkał się 31 października z prezydentem Libanu Michelem Sulaimanem. Libański przywódca przebywa w tych dniach z oficjalną wizytą we Włoszech, aby zapewnić ich poparcie dla procesu pokojowego na Bliskim Wschodzie.

Należy dodać, że pokojowymi siłami ONZ w Libanie dowodzą aktualnie właśnie Włosi, którzy wystawili również najliczniejszy kontyngent w ramach UNIFIL. Sprawy bliskowschodnie stały też w centrum rozmów prezydenta Libanu w Watykanie. Michel Sulaiman spotkał się tam również z kardynałem sekretarzem stanu Tarcisio Bertone oraz abp. Dominique’iem Mambertim, kierującym dyplomacją Stolicy Apostolskiej. Jak poinformowano w wydanym następnie komunikacie, strona watykańska potwierdziła zainteresowanie sytuacją w Libanie, a zwłaszcza zachowaniem szczególnej tożsamości tego kraju. Stolica Apostolska docenia wysiłki na rzecz powrotu tamtejszego życia politycznego do normalności, w której każda z grup składających się na libańskie społeczeństwo mogłaby wyrażać własną podmiotowość. Rozmawiano także o delikatnej sytuacji w regionie, wyrażając życzenie jak najszybszego i sprawiedliwego rozwiązania kwestii palestyńskiej oraz zwracając uwagę na problemy wspólnot chrześcijańskich Bliskiego Wschodu.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Pobieranie...

    Kalendarz do archiwum

    niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
    30 1 2 3 4 5 6
    7 8 9 10 11 12 13
    14 15 16 17 18 19 20
    21 22 23 24 25 26 27
    28 29 30 31 1 2 3
    4 5 6 7 8 9 10
    20°C Czwartek
    wieczór
    16°C Piątek
    noc
    13°C Piątek
    rano
    17°C Piątek
    dzień
    wiecej »