Ziemia Święta: grób o. Piccirillo na Górze Nebo

Wspólnota kościelna w Ammanie, przedstawiciele władz jordańskich oraz franciszkanie z Kustodii Ziemi Świętej pożegnali 1 listopada zmarłego o. Michele Piccirillo, wybitnego archeologa i wykładowcę. Po Mszy św., której przewodniczył łaciński patriarcha Jerozolimy Fouad Twal, trumna z ciałem zmarłego franciszkanina została złożona w grobie na Górze Nebo w Jordanii. - donosi Radio Watykańskie.

Odszedł do wieczności o. Michele Piccirillo, wielki syn Kustodii Ziemi Świętej, Po kilkumiesięcznej walce z chorobą nowotworową zmarł 26 października w szpitalu we Włoszech. O. Piccirillo kochał Jerozolimę, gdzie wykładał historię i geografię biblijną na franciszkańskim fakultecie Nauk Biblijnych i Archeologii. Drugą jego miłością była Góra Nebo i wykopaliska archeologiczne w Jordanii, które angażowały całe jego serce, umysł i siły. Abuna Michele, franciszkanin z Jerozolimy, był najwyższym autorytetem w dziedzinie archeologii chrześcijańskiej w Ziemi Świętej i w Jordanii. O. Piccirillo został pochowany na Wzgórzach Moabu, przy sanktuarium Mojżesza na Górze Nebo. Jego dynamizm, determinacja i wiara były podobne to tych, jakimi charakteryzował się biblijny Mojżesz. 29 października w bazylice św. Antoniego w Rzymie przy trumnie o. Piccirillo została odprawiona Msza święta pogrzebowa. W swoim przemówieniu kustosz Ziemi Świętej o. Pierbattista Pizzaballa powiedział: „Jego życie nie było zwykłą działalnością naukową. Za przykładem św. Franciszka przez badania archeologiczne odkrywające kamienie, wznosił chwałę Panu sercem przepełnionym modlitwą i wiarą”. I dodał: „Jako kustosz pragnę błogosławić i dziękować Bogu za dar tego brata w wierze, mistrza w nauce i przykładu życia franciszkańskiego”. Franciszkańska wspólnota Kustodii Ziemi Świętej pożegnała o. Michele, ale pamięć o nim jako przykładnym zakonniku i niestrudzonym archeologu oraz autorze wielu książek i artykułów pozostanie w sercach ludzi i dziełach, których dokonał w czasie swojego 64-letniego życia.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 1
  2 3 4 5 6 7 8
  5°C Sobota
  wieczór
  1°C Niedziela
  noc
  0°C Niedziela
  rano
  3°C Niedziela
  dzień
  wiecej »