Rosja: modlitwa za zamordowanych jezuitów

W Moskwie zapadła decyzja w sprawie pochówku dwóch zamordowanych w ubiegłym tygodniu jezuitów. O. Victor Betancourt, obywatel Ekwadoru, pochowany zostanie w swojej ojczyźnie. O. Otto Messmer posiadający obywatelstwo rosyjskie, urodzony w Karagandzie, z pochodzenia Niemiec, pochowany będzie w Niemczech - podaje Radio Watykańskie.

W najbliższym tygodniu w Moskwie i innych miastach rosyjskich odprawione zostaną Msze św. w intencji zamordowanych jezuitów. Wieczorem 3 listopada abp Paolo Pezzi odprawi Mszę św. w moskiewskim kościele św. Ludwika, w którym obaj jezuici okazywali bezinteresowną pomoc w pracy duszpasterskiej miejscowemu proboszczowi. W południe 5 listopada trumny z doczesnymi szczątkami ojców Victora i Otto wystawione zostaną w katedrze Niepokalanego Poczęcia. Tam też abp Pezzi przewodniczyć będzie Mszy św. za zamordowanych jezuitów. Po Mszy duchowieństwo i wierni z moskiewskich parafii pożegnają poprzez modlitwę swoich duszpasterzy. Wiele osób, nie tylko katolików, dotknęła tragiczna śmierć duchownych pracujących w Rosji. Słowa otuchy napływały z różnych środowisk. Wyrazy bólu i solidarności przesłał patriarcha Aleksy II. Zapewnienia o przeprowadzeniu śledztwa i ujęciu sprawców zbrodni składali przedstawiciele władz rosyjskich. Ważnym świadectwem wiary jest postawa rosyjskich katolików, którzy do modlitw o wieczny odpoczynek dla zamordowanych dołączają modlitwy za sprawców zbrodni o ich nawrócenie.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 1
  2 3 4 5 6 7 8
  1°C Sobota
  rano
  4°C Sobota
  dzień
  5°C Sobota
  wieczór
  2°C Niedziela
  noc
  wiecej »