USA: połowiczny sukces Kościoła w referendach

Związki osób tej samej płci, aborcja, samobójstwa wspomagane, a także badania nad komórkami macierzystymi z użyciem ludzkich embrionów oraz hazard były przedmiotami referendów w USA. Przeprowadzono je w niektórych regionach Stanów Zjednoczonych wraz z wyborami prezydenckimi.

Spośród propozycji Kościoła przyjęto jedynie definicję małżeństwa jako związku pomiędzy mężczyzną a kobietą. Jak zadecydowali mieszkańcy Kalifornii, Arizony i Florydy, ich konstytucje stanowe zostaną uzupełnione o poprawkę mówiącą, że: „jedynie związek kobiety i mężczyzny uznawany jest za legalne małżeństwo”. Komentując to postanowienie biskupi Kalifornii, gdzie tzw. małżeństwa par homoseksualnych uważane są za legalne, powiedzieli, że: „poprawka do konstytucji zapewni historycznie przyjętą, logiczną i sensowną definicję małżeństwa”. Niestety propozycje Kościoła dotyczące innych kwestii moralnych zostały odrzucone. Stało się tak z propozycją, by prawo Kalifornii nakazywało informowanie rodziców lub opiekunów o zamiarze poddania się przez ich nieletnie dzieci aborcji na 48 godzin przed jej dokonaniem. W stanie Waszyngton z kolei przewagą 59 do 41 procent zdecydowano, że dokonywanie samobójstwa wspomaganego będzie tam odtąd legalne. Natomiast wyniki referendum przeprowadzonego w Michigan zadecydowały o legalności prowadzenia w tym stanie badań nad komórkami macierzystymi z użyciem embrionów ludzkich. Ponadto wydano tam także postanowienie mówiące, iż: „zakazuje się stanowemu i lokalnemu prawodawstwu jakichkolwiek restrykcji i zniechęcania w przyszłości do przeprowadzania terapii leczniczych z udziałem komórek macierzystych uzyskanych z embrionów ludzkich”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  17°C Środa
  rano
  20°C Środa
  dzień
  21°C Środa
  wieczór
  20°C Czwartek
  noc
  wiecej »