Jerozolima: Chcemy pokoju w Ziemi Świętej

Pod hasłem „Chcemy pokoju w Ziemi Świętej" odbył się „Międzynarodowy dzień przebłagalnej modlitwy o pokój". Został on zorganizowany 31 stycznia z inicjatywy kilku organizacji katolickich, w tym młodzieżowych.

Msze święte, adoracje i nabożeństwa błagalne jednoczą chrześcijan w Europie, obu Amerykach, Afryce i Australii. W modlitewny szturm na niebo włączyło się kilkaset parafii, wspólnot zakonnych i instytutów świeckich rozsianych po całym święcie. Do międzynarodowej akcji przyłączyła się wspólnota chrześcijańska w Ziemi Świętej. 24-godzinną krucjatę rozpoczęła Msza św. celebrowana o godz. 5.30 przy ołtarzu Ukrzyżowania na Kalwarii. Przewodniczył jej ks. Roberto Spataro, rektor salezjańskiego seminarium teologicznego w Jerozolimie. Również w Betlejem franciszkanie i siostry zakonne modlili się w czasie Eucharystii o dar pokoju dla ojczyzny Zbawiciela. W Gazie, gdzie jeszcze żyje się świadomością tragedii ostatniej wojny, wspólnota katolicka zgromadziła się na błaganej modlitwie o godz. 15 w kościele parafialnym Św. Rodziny. Wczorajsza inicjatywa młodych katolików z całego świata jest odpowiedzią na apele Benedykta XVI, który wzywał do nieustannej modlitwy o dar pokoju dla Ziemi Świętej i całego rejonu Bliskiego Wschodu. Do modlitewnej krucjaty przyłączyli się także biskupi i kardynałowie. W Watykanie w godzinach porannych została odprawiona Eucharystia, której przewodniczył kard. Raffaele Farina SDB, kierujący watykańską biblioteką i archiwum. W Mszy uczestniczyła pracująca w Stolicy Apostolskiej wspólnota salezjańska, która w ten sposób uczciła patronalne święto Jana Bosko.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  21°C Wtorek
  rano
  25°C Wtorek
  dzień
  26°C Wtorek
  wieczór
  23°C Środa
  noc
  wiecej »