Biskup nominat modlił się w Rzymie za ofiary pożaru w Dąbrowie Górniczej

Biskup nominat diecezji sosnowieckiej, ks. Grzegorz Kaszak modlił się przy grobie św. Piotra w Rzymie w intencji poszkodowanych w sobotnio - niedzielnym pożarze w Dąbrowie Górniczej Ząbkowicach. Zapewnia o tym w specjalnym komunikacie, jaki przesłał z Watykanu do Sosnowca. W żywiole zginęły trzy osoby, w tym pięcioletnie dziecko.

„W obliczu takich tragedii, jak ta, człowiek zawsze stawia sobie pytanie „Dlaczego?”. I bardzo rzadko potrafi na nie odpowiedzieć” – przyznaje ks. prałat Grzegorz Kaszak, biskup nominat diecezji sosnowieckiej, który w Watykanie przygotowuje się duchowo do objęcia stolicy biskupiej w Sosnowcu. „Moją szczerą modlitwą u grobu pierwszych apostołów otaczam ofiary tego nieszczęśliwego wypadku. Wszystkich polecam Bożemu Miłosierdziu. Łącze się również w bólu i cierpieniu z rodziną, która utraciła najbliższych” – pisze w krótkim komunikacie ks. Kaszak, którego ingres i święcenia biskupie planowane są na 28 marca. Zgodnie z prośbą Biskupa Nominata w najbliższą niedzielę, 8 marca we wszystkich parafiach Dąbrowy Górniczej zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek. Ofiary za pośrednictwem Caritas Diecezji Sosnowieckiej trafią do poszkodowanych. W pożarze, który wybuchł w soboty na niedzielę, 1 marca, zginęły trzy osoby, wśród nich 5-letnie dziecko. Pożar wybuchł na drugim piętrze w pięciokondygnacyjnym budynku przy ul. Chemicznej w dąbrowskiej dzielnicy Ząbkowice. Pozostałe ofiary to 27–letnia matka dziecka oraz 54–letni mężczyzna.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  19°C Poniedziałek
  rano
  26°C Poniedziałek
  dzień
  26°C Poniedziałek
  wieczór
  23°C Wtorek
  noc
  wiecej »