Zmiany zachodzące we współczesnym społeczeństwie stawiają także nowe wyzwania przed duszpasterstwem rodzin. Kościół musi się z nimi zmierzyć, nie przestając głosić Dobrej Nowiny o rodzinie. Wskazał na to, przy okazji wizyty ad limina biskupów z Austrii, biskup tamtejszej diecezji Sankt Pölten - Klaus Küng. Podkreślił, że świat potrzebuje pozytywnego przekazu na temat życia, małżeństwa i rodziny.
„Duszpasterstwo rodzin jest coraz trudniejsze także z powodu słabnięcia wiary – powiedział Radiu Watykańskiemu austriacki hierarcha. – 95 proc. z osób przygotowujących się do sakramentu małżeństwa to u nas ludzie, którzy od lat żyją w wolnych związkach i często mają już dzieci. Można powiedzieć, że są oni ochrzczeni, ale nie zewangelizowani".
"Jednocześnie widzę, że istnieje wiele młodych małżeństw, które naprawdę podejmują wysiłek prawdziwego życia chrześcijańskiego. To daje nadzieję" - stwierdził bp Küng. Za interesujący uznał fakt, że wśród młodych ludzi rośnie pragnienie posiadania tradycyjnej rodziny, dodając zarazem, że on sam nie lubi tego określenia. "Innymi słowy, szukają oni kogoś, z kim chcą spędzić całe życie. Ważne jest tu pozytywne świadectwo innych rodzin, świadectwo pokazujące, że to, czego uczy Chrystus, możliwe jest do wprowadzenia w życie” - podkreślił hierarcha.
Warto dodać, że o problemach współczesnego duszpasterstwa z biskupami Austrii mówił 30 stycznia papież Franciszek podczas audiencji dla wszystkich 14 członków episkopatu tego kraju. Przekazał im także swoje przesłanie będące pokłosiem ich kilkudniowej wizyty w Watykanie.
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.