Piaseczno ostrzega przed gender

Przyjęcie uchwały poprzedziła burzliwa dyskusja. Część radnych nie wzięła udziału w głosowaniu. - Nasza rezolucja jest aktem obrony przed narzuceniem nam ideologii gender wbrew naszej woli - tłumaczy GN Jerzy Leniec, wiceprzewodniczący rady powiatu.

„Rada Powiatu Piaseczyńskiego opowiada się za poszanowaniem wolności człowieka i przeciw wszelkiej dyskryminacji, także ze względu na płeć. Jednocześnie dostrzega niebezpieczne próby wdrażania do naszego życia społecznego ideologii „gender”, szkodliwej i niebezpiecznej, zwłaszcza dla młodego pokolenia, niszczącej integralność płci i rodzinę, obcej naszej kulturze, tradycji i normom społecznym” - czytamy w uchwale rady powiatu piaseczyńskiego.

Radni sprzeciwiają się  uzależnieniu przyznawania środków unijnych od promowania ideologii ”gender”, a także próbom narzucania unijnych rozwiązań zastrzeżonych dla wewnętrznej polityki państw członkowskich. Ich sprzeciw jest jednak skierowany głównie przeciwko promowaniu ideologii gender wśród dzieci i młodzieży oraz realizacji programów nauczania opartych na założeniach tej ideologii. - Pod pozorem walki o równouprawnienie w publicznych placówkach dochodzi do deprawacji naszych dzieci – mówi nam radny Jerzy Leniec, inicjator uchwały. Dodaje, że w jeden dzień zebrał aż 600 podpisów poparcia.

„Sprzeciwiamy się łamaniu Konstytucji RP poprzez odbieranie rodzicom prawa do wychowywania dzieci zgodnie z najważniejszymi wartościami, jakie wyznają.
Apelujemy do Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Zdrowia, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, wszystkich jednostek oświaty, kultury, służby zdrowia, a przede wszystkim do rodziców, nauczycieli i wychowawców, aby wspólnie przeciwdziałać zgubnej dla młodego pokolenia ideologii gender” - napisali radni w uchwale.

Inicjatywę rady powiatu w Piasecznie i towarzyszącą jej dyskusję wśród samorządowców szeroko opisał serwis Kurierpoludniowy.pl. Za przyjęciem uchwały głosowało 16 radnych koalicji Prawa i Sprawiedliwości oraz komitetów Nasza Gmina-Nasz Powiat i „Centrum”. Jeden radny wstrzymał się od głosu. Czterech radnych Platformy Obywatelskiej odmówiło udziału w głosowaniu. A jeden z samorządowców przed głosowaniem wyszedł z sali, i wrócił po przyjęciu rezolucji. Pozostałych czterech radnych było nieobecnych.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Agn
  02.02.2014 21:16
  Nie tylko Piaseczno, Łapy też tam nawet radni z PO głosowali za podobną uchwałą

  http://www.tvn24.pl/wszyscy-radni-w-lapach-przeciw-gender-bo-tu-jest-rownouprawnienie-tu-jest-szlachta-od-wiekow,392423,s.html
 • ksadamkaczor64
  03.02.2014 17:31
  ksadamkaczor64

  Prawdziwe oblicze gender: „Kobieta jest upośledzona przez to, że jest żoną i matką. Trzeba uwolnić kobietę od tego haraczu, od tej pańszczyzny, jaką jest ciąża, rodzenie dzieci, zajmowanie się dziećmi” (Margaret Sanger)

  Margaret Sanger (1879-1966) znacząca postać zachodniego feminizmu, założycielka istniejącej praktycznie we wszystkich krajach świata organizacji International Planned Parenthood Federation (IPPF) czyli Międzynarodowej Federacji Planowanego Rodzicielstwa. Istnieje również w Polsce. Przewodniczącą polskiego oddziału MFPR jest posłanka Wanda Nowicka. Widziała w macierzyństwie „niewolnictwo reprodukcji”, z którego pragnęła wyzwolić kobiety.

 • ksadamkaczor64
  03.02.2014 17:33
  ksadamkaczor64

  Ideologia gender otwiera możliwość całkowitego rozdzielenia tożsamości płciowej i płci biologicznej: ktoś, kto będąc anatomicznie mężczyzną, przyjął kobiecą tożsamość płciową, miałby być uznany za kobietę; a ktoś, kto będąc biologicznie kobietą przyjął męską tożsamość płciową, miałby być uznawany za mężczyznę. Jednostka określa się na podstawie własnego wyobrażenia, i wybiera swoje zachowania seksualne, niezależnie od swej anatomii.
  Czyż to nie absurd, że męskość i kobiecość nie byłyby już oparte na danych biologicznych, ale na subiektywnym przekonaniu, jakie każdy tworzy o własnej tożsamości?

 • ksadamkaczor64
  03.02.2014 17:34
  ksadamkaczor64

  Niezwykle trafnie ujmuje istotę ideologii gender Benedykt XVI w swym przemówieniu w 2012 roku:
  „Nikt nie rodzi się kobietą, tylko się nią staje” („On ne naît pas femme, on la devient”). Te słowa dały podwaliny tego, co dzisiaj pod hasłem „gender” jest przedstawiane jako nowa filozofia seksualności. Płeć, zgodnie z tą filozofią, nie jest już pierwotnym faktem natury, który człowiek musi przyjąć i osobiście wypełnić sensem, ale rolą społeczną, o której decyduje się autonomicznie, podczas gdy dotychczas decydowało o tym społeczeństwo. Oczywisty jest głęboki błąd tej teorii i podporządkowanej jej rewolucji antropologicznej. Człowiek kwestionuje, że ma uprzednio ukonstytuowaną naturę swojej cielesności, charakteryzującą istotę ludzką. Zaprzecza swojej własnej naturze i postanawia, że nie została ona jemu dana jako fakt uprzedni, ale to on sam ma ją sobie stworzyć."

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  11°C Poniedziałek
  rano
  14°C Poniedziałek
  dzień
  15°C Poniedziałek
  wieczór
  11°C Wtorek
  noc
  wiecej »