Opinie fonoskopijna i antropologiczna potwierdzają dowody, które były podstawą do postawienia zarzutów o pedofilię księdzu Wojciechowi G. - poinformował PAP w poniedziałek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Przemysław Nowak.
"Wpłynęły dwie opinie - antropologiczna i fonoskopijna, które generalnie potwierdzają zgromadzony przez nas materiał dowodowy" - powiedział PAP Nowak. "Nie rozszerza to materiału dowodowego, to opinie, które miały zweryfikować posiadany przez nas materiał dowodowy" - zaznaczył.
"Miało to na celu identyfikację i potwierdzenie ustaleń faktycznych, które miały swój wyraz w zarzutach, postawionych księdzu Wojciechowi G." - dodał Nowak w rozmowie z PAP. Badane były materiały przekazane Polsce z Dominikany.
Nowak nie chciał mówić o szczegółach analizy. Według tvn24.pl antropolog miał ocenić, że na zdjęciach i filmach utrwalono G., a analiza fonoskopijna miała zidentyfikować nagrane osoby i potwierdziła słuszność stawianych księdzu zarzutów.
Prokuratura czeka jeszcze na opinię informatyczną o dysku komputera księdza - powiedział PAP rzecznik.
W lutym Prokuratura Okręgowa w Warszawie postawiła ks. G. cztery zarzuty molestowania dwóch małoletnich obywateli Polski na terenie naszego kraju. Dwie pozostałe osoby pokrzywdzone to nieletni obywatele Dominikany. Prokuratura zarzuciła ks. G., że jedno z tych dzieci doprowadził do obcowania płciowego (na Dominikanie), a następnie - w czasie wakacji w Polsce - doprowadził je jeszcze do tzw. innej czynności seksualnej. Z drugim nieletnim również miało dochodzić do "innych czynności seksualnych" na Dominikanie. Ks. G. ma także zarzut utrwalania treści pornograficznych z udziałem osób małoletnich.
Sąd 19 stycznia aresztował ks. Wojciecha G. na trzy miesiące. Ksiądz nie przyznał się do zarzutów i odmówił składania wyjaśnień. Grozi mu do 12 lat więzienia.
Śledztwo prowadzone od września ub. roku dotyczy podejrzenia seksualnego wykorzystywania dzieci przez dwóch polskich duchownych - jednym z nim miał być Wojciech G., a drugim - były nuncjusz apostolski na Dominikanie abp Józef Wesołowski.
FOMO - lęk, że będąc offline coś przeoczymy - to problem, z którym mierzymy się także w święta
W ostatnich latach nastawienie Turków do Syryjczyków znacznie się pogorszyło.
... bo Libia od lat zakazuje wszelkich kontaktów z '"syjonistami".
Cyklon doprowadził też do bardzo dużych zniszczeń na wyspie Majotta.
„Wierzę w Boga. Uważam, że to, co się dzieje, nie jest przypadkowe. Bóg ma dla wszystkich plan”.