Gwiazdy zagrały dla hospicjum

- Tak naprawdę wynik się nie liczył. Daliśmy z siebie wszystko dla dzieci. Poprzez nasz udział w meczu chcieliśmy też podkreślić jak ważna i potrzebna jest działalność hospicjów - powiedział "Gościowi Niedzielnemu" Paweł Nastula, słynny judoka i mistrz olimpijski.

Na gdańskim stadionie PGE Arena 8 czerwca odbył się wyjątkowy mecz charytatywny "Przyjaciele Hospicjum kontra Reszta Świata". W spotkaniu wzięli udział znani sportowcy między innymi Bogdan Wenta, Dariusz Michalczewski, Paweł Nastula, Andrzej Juskowiak, Sławomir Szmal czy Marcin Lijewski. Na murawie pojawili się także pomorscy politycy i samorządowcy.

Przy pięknej pogodzie zawodnicy zagwarantowali efektowne widowisko dla kilku tysięcy kibiców siedzących na trybunach. Mecz zakończył się wynikiem 6:5 dla drużyny "Reszty Świata", ale przegranych nie było.

Wstęp na mecz był całkowicie darmowy, jednak widzowie wspierali hospicjum dobrowolnymi datkami zbieranymi przez wolontariuszy. - Wszystkie pozyskane fundusze trafią do naszych śmiertelnie chorych podopiecznych i ich rodzin. NFZ pokrywa jedynie 35 proc. wydatków naszej placówki. Resztę musimy uzbierać sami, właśnie podczas tego typu akcji - wyjaśnia Anna Golou, manager Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci.

Pomorskie Hospicjum dla Dzieci działa od 2008 roku świadcząc 24 godzinną opiekę w domowym zaciszu pacjentów. Dzieci kierowane do hospicjum są dotknięte schorzeniami onkologicznymi, chorobami metabolicznymi, zespołami genetycznymi, wadami rozwojowymi oraz innymi schorzeniami, które postępują i prowadzą do ich przedwczesnej śmierci.

Podopieczni przebywają w swoich domach razem z najbliższymi, a zespół medyczny hospicjum dojeżdża do nich, często pokonując bardzo odległe trasy, ponieważ działa w promieniu do 100 kilometrów od Gdańska. Opieka, którą zapewnia hospicjum dzieciom jest całkowicie bezpłatna.

- Gwarantujemy również wsparcie psychologiczne, duchowe i socjalne najbliższym chorego. Także w okresie żałoby. Chcemy, aby w tak trudnym dla nich momencie nie czuli się samotni, pozostawieni samym sobie. Robimy wszystko co w naszej mocy, jednak ze względów finansowych nasze możliwości są ograniczone - podkreśla Anna Golou.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 1 2 3 4 5 6
4°C Sobota
wieczór
4°C Niedziela
noc
3°C Niedziela
rano
5°C Niedziela
dzień
wiecej »