Niemożliwa ekstradycja J. Wesołowskiego

Ekstradycja oskarżonego o pedofilię byłego nuncjusza arcybiskupa Józefa Wesołowskiego na Dominikanę jest niemożliwa - powiedział prokurator generalny tego kraju Francisco Dominguez Brito. Wyjaśnił, że wyklucza to Konwencja Wiedeńska o stosunkach dyplomatycznych.

Prokurator generalny, cytowany przez dziennik "Diaro Libre" z Dominikany, podkreślił, że konwencja, której jego kraj jest sygnatariuszem, stwierdza, iż dyplomata podlega jurysdykcji państwa, które reprezentuje. W tym przypadku jest to Watykan i jego wymiar sprawiedliwości.

"Najlepszym rozwiązaniem byłoby i takie jest nasze pragnienie, aby został osądzony tutaj, ale prawo nam tego zabrania" - przyznał prokurator generalny z Santo Domingo.

Wyraził opinię, iż Konwencja Wiedeńska wyklucza także ekstradycję osoby oskarżonej o pedofilię.

W piątek Watykan poinformował, że trybunał pierwszej instancji działający w Kongregacji Nauki Wiary podjął decyzję o karnym wydaleniu abp. Wesołowskiego ze stanu duchownego, co jest najwyższą karą kanoniczną. Były nuncjusz, odwołany w trybie pilnym przez papieża Franciszka w sierpniu 2013 roku, ma teraz dwa miesiące na odwołanie się od wyroku trybunału. Gdy uprawomocni się ta kara, Wesołowski stanie przed watykańskim wymiarem sprawiedliwości, który może skazać go na karę więzienia.

Według informacji uzyskanych przez PAP były watykański dyplomata mieszka w znanym domu kościelnym w centrum Rzymu.

W piątek watykański rzecznik ks. Federico Lombardi powiedział, że w związku z powagą przestępstwa, o jakie jest oskarżany arcybiskup, jego dotychczasowa swoboda poruszania się zostanie ograniczona. Nie jest jasne, czy w tej sytuacji pozostanie on w dotychczasowym miejscu, w którym się zatrzymał.

«« | « | 1 | » | »»
 • Weteran
  01.07.2014 15:56
  Jak można tytułować pedofila (przestępcę) Arcybiskupem !!!
 • Biblia
  01.07.2014 17:42

  Pan Jezus nakazał:


  "Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza."

 • uczennica6
  01.07.2014 18:16
  Od dłuższego czasu śledzę życiorys arcybiskupa i duchowo oceniam go jako ofiarę szatana. Wiem, że nie mam prawa nikogo oceniać, bo od tego jest Bóg, ja tylko pragnę wskazać, że kapłana bardzo oddanego Panu Bogu - wielu wrogom - zależy na zniszczeniu. Znam działania Złego (zajmuję się duchowością od kilkunastu lat) i wiem, że kiedy Pan Bóg "oddaje" człowieka diabłu, to człowiek nie ma szans. Nie jest to temat na wykład, ale pragnę by Kościół rozważył problem odwrócenia się arcybiskupa od Boga i przejście na stronę zła i służenia szatanowi! Zło wyrządzane przez człowieka zdrowego psychicznie jest dziełem tego, kto chce zniszczyć służącego Bogu. Nie każdy pedofil jest oddany Panu Bogu ale człowiek, który zyskał przychylność papieża Jana Pawła II i wielu ocalił od śmierci (piszę to na podstawie dokumentów z bibliotek) nie odwraca się od Boga z własnej woli. Odwrócenie od Pana Boga jest dziełem szatana. I na koniec: dlaczego Pan Bóg pozwolił na tak okrutne popełnienie zła? Bo Pan Bóg zna tego człowieka i dlatego jemu powierzył rolę "odkupienia" zła na niewinnych dzieciach. Temat jest trudny do zrozumienia tym, którzy oceniają człowieka po jego czynach ale nie znają przyczyn tych czynów. Osoba arcybiskupa Wesołowskiego winna być badana przez egzorcystów, wtedy nie byłoby jednostronnych opinii. Ofiarą są i dzieci, i ksiądz.
 • Savonarola
  01.07.2014 23:08
  Arcybiskup-dyplomata-pedofil stoi ponad prawem...? I tacy ludzie sa naszymi duszpasterzami.Zalosne.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  30°C Niedziela
  wieczór
  26°C Poniedziałek
  noc
  22°C Poniedziałek
  rano
  29°C Poniedziałek
  dzień
  wiecej »