Ćwierć mln. Polaków podpisało. Czas na posłów

Czy Sejm poprze ustawę, która zakłada karanie za propagowanie i zachęcanie dzieci do podejmowania aktywności seksualnej? Pod projektem podpisało się ćwierć miliona Polaków. Sejm ma zająć się nim po wakacjach.

Trzy miesiące wytężonej pracy, rozległa kampania informacyjna, tysiące wolontariuszy, intensywne zbiórki na terenie całej Polski. Ćwierć miliona obywateli wsparło podpisem projekt ustawy chroniącej dzieci przed demoralizacją. Projekt wraz z podpisami został złożony w Biurze Podawczym Sejmu.

Bezpośrednio przed złożeniem podpisów odbyła się konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej. Tłumaczyli oni, jak ma wyglądać „edukacja" seksualna promowana przez WHO, inspirowana ideologią gender, zawierająca postulaty lobby homoseksualnego i pedofilskiego. Wydaje się, że instytucje państwowe, takie jak Ministerstwo Zdrowia czy Edukacji winny zatroszczyć się o ochronę małoletnich przed treściami dla nich nieodpowiednimi. Jednak poczynania rządu zmierzają do tego, aby treści te podnieść do rangi przedmiotu nauczanego w przedszkolach i szkołach, wpisanego oficjalnie do curriculum. W tej sytuacji właściwe jest wykorzystanie narzędzia jakim jest obywatelska inicjatywa ustawodawcza, aby pokazać, że społeczeństwo nie godzi się na pozbawianie dzieci niewinności, odzieranie ich ze wstydu i promowanie podejmowania przez nie współżycia płciowego.

Inicjatorzy akcji chcą, aby w Kodeksie Karnym zawrzeć następujący punkt:

Tej samej karze (tj. do 2 lat więzienia) podlega, kto publicznie propaguje lub pochwala podejmowanie zachowań seksualnych przez małoletnich poniżej lat 15.

Przekonują, że oprócz zmiany prawa istotna będzie także kampania społeczna prowadzona w związku ze złożeniem projektu.

Chcemy dotrzeć do polityków i społeczeństwa z informacją, że tzw. „edukacja" seksualna to prezent dla pedofilów i krzywda dla dzieci. - mówi Mariusz Dzierżawski, Pełnomocnik Komitetu. - W przestrzeni publicznej edukację tę przedstawia się czasem jako zabezpieczenie dzieci przed wykorzystywaniem seksualnym. Tymczasem efekty takiego kształcenia to właśnie rozbudzanie erotyczne nieletnich i wystawianie ich na żer dorosłym chcącym ich molestować. Zresztą samo przeprowadzanie lekcji, na których szczegółowo informuje się uczniów o technikach współżycia, jest formą molestowania.

Przepis jest zupełnie niekontrowersyjny. Nie wyobrażam sobie posła, który zagłosuje przeciw niemu. To będzie oznaczało jawne przyznanie się do popierania pedofilii – dodawał Krzysztof Kasprzak, zastępca Pełnomocnika Komitetu.

Projekt ustawy powstał z inicjatywy Fundacji Pro-prawo do życia wspieranej przez Stowarzyszenie Pedagogów NATAN i Stowarzyszenie Stop Seksualizacji.

Podpisy będą teraz przeliczone przez pracowników Biura Podawczego Sejmu, a pierwsze czytanie projektu musi odbyć się w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

«« | « | 1 | » | »»
 • tjz6
  03.07.2014 10:14
  Podpisuje się pod tym tekstem obiema rękoma.
 • nonsens_bzdura
  03.07.2014 11:19
  Proponowany zapis posługuje się pojęciami nie do końca jasnymi - zwraca uwagę karnista, dr
  Moim zdaniem całkowicie nie potrzebna inicjatywa, której skuteczność byłaby żadna i mam nadzieje, że posłowie wyrzucą to do kosza.
  Zdaniem niektórych prawników, to kolejny przepis, który ma na celu zahamowanie pewnego rodzaju zjawisk społecznych przepisami karnymi. To się jednak nie udaje, bo interpretacja takiego przepisu może iść bardzo szeroko.

  A edukacja? Moim zdaniem to brak szkolnej, rzetelnej edukacji seksualnej (bo rodzice często wstydzą rozmawiać na te tematy), powoduje, że młodzież jest pozostawiona sama sobie. Sięga po to, co ma pod ręką, czyli po komputer, internet. Może ściągnąć film pornograficzny, a tam prezentowany jest model łatwego życia, nie ma mowy o konsekwencjach współżycia bez zabezpieczenia, nie ma mowy o emocjonalnym kontekście. Ta inicjatywa nic nie zmieni. MEN powinno na poważnie zająć się edukacją seksualną. To jedyna droga.
 • Kopyrda
  03.07.2014 15:32
  A jak to bedzie wygladac w praktyce? Trzeba bedzie szczgolowo monitorowac rozmowy dzieci na podworku i na korytarzu szkolnym, bo wlasnie tam ma mijesce edukacja seksualna.
 • Zibi89
  03.07.2014 15:40
  Mam pytanie:
  Kim jest gieroj albo inaczej kogo uważacie za bohatera?

  Tego, którego życie to okupacja, niszczenie, zabijanie i wyzysk?
  Czy może tego, który umie budować i nie podnosi ręki gdy cierpi prześladowania dla sprawiedliwości?

  Żeby być budowniczym nie wolno niszczyć siebie i innych. "Czyż nie wiecie, żeście świątynią Boga i że Duch Boży mieszka w was? Jeżeli ktoś zniszczy świątynię Boga, tego zniszczy Bóg. Świątynia Boga jest świętą, a wy nią jesteście."
  "Fundamentu bowiem nikt nie może położyć innego, jak ten, który jest położony, a którym jest Jezus Chrystus."
  Jedynym fundamentem jest Jezus, a my jesteśmy cieleśni nie tylko dlatego, że nie potrafimy przyjmować planu Bożego w swoim życiu, ale także „ciągle przecież jeszcze jesteście cieleśni. Jeżeli bowiem jest między wami zawiść i niezgoda, to czyż nie jesteście cieleśni i nie postępujecie tylko po ludzku?”

  Tak samo jest z pochodzeniem Jezusa.
  Jakże Jezus może być Żydem skoro nie począł się z człowieka, lecz z Ducha Świętego przyjmując ciało z Maryi Dziewicy. Jezus wkroczył w dzieje Narodu Wybranego, ale to nie znaczy, że jest Żydem.
  Bardziej bym powiedział, że to Jezus adoptował sobie ziemskiego ojca, który stał się dla Niego przewodnikiem, gdy Jezus wzrastał „w mądrości, w latach i w łasce u Boga i u ludzi.”
  „«Czemuście Mnie szukali? Czy nie wiedzieliście, że powinienem być w tym, co należy do mego Ojca?»”

  Dzisiaj święto liturgiczne św. Tomasza.
  "Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli."
  „Niech się przeto nie chełpi nikt z powodu ludzi! Wszystko bowiem jest wasze: czy to Paweł, czy Apollos, czy Kefas; czy to świat, czy życie, czy śmierć, czy to rzeczy teraźniejsze, czy przyszłe; wszystko jest wasze, wy zaś Chrystusa, a Chrystus - Boga.”
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  25°C Niedziela
  noc
  21°C Niedziela
  rano
  30°C Niedziela
  dzień
  31°C Niedziela
  wieczór
  wiecej »