Sytuacja irackich chrześcijan coraz gorsza

"Dlaczego świat nie ujmuje się za cierpiącymi Irakijczykami?" - pyta bp Warduni.

Sytuacja irackich chrześcijan z każdym dniem się pogarsza. Kurdystan gościnnie przyjmuje uciekinierów, jednak także tam sytuacja humanitarna staje się coraz trudniejsza. Brakuje wody, elektryczności, a także żywności i lekarstw. „Świat musi się sprzeciwić zbrodniom dokonywanym przez islamskich ekstremistów ” – mówi biskup pomocniczy w Bagdadzie Shlemon Warduni.

„Wciąż wszyscy się pytamy, jak to być może, że jesteśmy świadkami tak niegodnych działań. Czynów występujących przeciwko Bogu i człowiekowi. Trzeba zdecydowanego sprzeciwu wobec działań dżihadystów, którzy łamią ludzkie sumienia – mówi bp Warduni. - Z nikim się nie liczą. Atakują dzieci, ludzi starych i chorych. Rozmawialiśmy na ten temat z prezydentem Kurdystanu, który zapewnił nas, że chrześcijanie znajdą tam zawsze ochronę. Chciałbym zapytać przedstawicieli różnych światowych organizacji broniących praw człowieka: dlaczego milczycie, dlaczego nie ujmujecie się za chrześcijanami?! Przecież oni też mają swe prawa! Gdzie one teraz są? Chcemy wstrząsnąć sumieniem świata! Gdzie jest teraz Europa, gdzie jest Ameryka? Przypominam, że chrześcijanie i muzułmanie żyją razem na tej ziemi od 1400 lat. Błagamy świat, by nam pomógł, by przestał sprzedawać islamistom broń. Nie zapominajmy, że w szeregach dżihadystów walczy 2 tys. Europejczyków. My kontynuujemy naszą modlitwę o dar pokoju i prosimy także was, byście się za nas modlili. Potrzebujemy waszej pomocy”.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Zibi89
  24.07.2014 14:30
  Najgorsze jest to, że Zachód działa dwukierunkowo.
  Sprzedaje broń ekstremistom i destabilizuje państwa Bliskiego Wschodu. A z drugiej strony prowadzi kolonialną politykę w regionie opartą na surowcach (vide kazus Iraku).
  Chrześcijanom na BW może pomóc tylko jedno. Głos papieża wspomagany przez min. jeden mocny głos rządu średniego państwa europejskiego.
 • Zibi89
  24.07.2014 17:41
  Państwa zachodnie muszą prowadzić dialog z Muzułmanami nad przekazaniem im suwerenności.
  Do tego potrzebna jest wizja nowego ładu międzynarodowego i aktorzy wspierający.

  Metody asymetryczne, którymi posługują się Muzułmanie mają na celu odzyskanie odebranej przemocą suwerenności.

  Chrześcijanie na Bliskim Wschodzie są ofiarami kolonialnej polityki Zachodu.
  Nie wszystkie organizacje uważane za terrorystyczne są nimi w rzeczywistości np. Hezbollah czy Hamas.

  "Największym wojownikiem jest ten, który potrafi przeciwnika pokonać bez walki."

  Droga dialogu, współpracy i pojednania to najwłaściwsza droga dla Bliskiego Wschodu.
  Żydów, Chrześcijań, Muzułmanów.

  Jerozolima - Jedno Miasto - Dwie Stolice - Trzy Religie - Cztery Tradycje.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  1 2 3 4 5 6 7
  7°C Wtorek
  dzień
  8°C Wtorek
  wieczór
  5°C Środa
  noc
  3°C Środa
  rano
  wiecej »