Medicover nie zmienia zdania ws. prof. Chazana

Feministkom nie udało się przekonać firmy Medicover do usunięcia prof. Bogdana Chazana z jej Rady Naukowej.

Wczoraj informowaliśmy, że jedna z feministycznych stron internetowych wzywa klientów Medicover do wysyłania do niej żądań usunięcia profesora z Rady Naukowej firmy. My zaś, a po nas m.in. fronda.pl i polityce.pl, namawialiśmy do słania do Medicover wyrazów poparcia dla utrzymania obecności świetnego specjalisty i obrońcy życia w Radzie Naukowej.

Rzeczniczka firmy Marzena Smolińska potwierdziła dziś serwisowi gosc.pl, że profesor pozostaje w Radzie. Odmówiła jednak odpowiedzi na pytanie, ile spłynęło do Medicover głosów żądających usunięcia wybitnego ginekologa, a ile było listów z wyrazami poparcia dla niego.

Jednym z zaniepokojonych klientów firmy był Wojciech Cejrowski, który korzysta z zapewnianej przez nią opieki medycznej, podobnie jak jego pracownicy.

„W dniu dzisiejszym odebrałem odpowiedź z firmy Medicover, którą cytuję poniżej. Jest trochę śliska w kilku miejscach - ja, gdybym kogoś zatrudniał, to jednocześnie w sposób mocny i wyraźny stawałbym w obronie mojego pracownika, lub... gdybym nie mógł stanąć mocno i wyraźnie w jego obronie, wyrzuciłbym go mocno i wyraźnie z roboty. Albo albo, prawda? Albo kogoś zatrudniam, czyli szanuję i bronię, albo nie chcę bronić i w konsekwencji rezygnuję ze współpracy. To najprostsze zasady lojalności.
No ale pomimo tej śliskości i wymykania się od zajmowania jasnych stanowisk, udzielono mi odpowiedzi, która chwilowo uspokaja” – napisał na Facebooku Cejrowski, cytując otrzymany od Medicover list:

„Szanowny Panie,
Prof. Bogdan Chazan pozostaje członkiem Rady Naukowej Medicover.
Poniżej znajduje się link do oświadczenia w sprawie prof. Chazana wydanego przez Zarząd Medicover.
http://www.medicover.pl/410,1362,321,medicover-oswiadczenie-w-sprawie-rady-naukowej,news.htm
Informacja dostępna jest na stronie internetowej dla wszystkich zainteresowanych i naszych Pacjentów.
Z poważaniem,
Zespół ds. Opinii Klientów”

Serwis wpolityce.pl poinformował, że dziekan Wydziału Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i były minister zdrowia w rządzie Jerzego Buzka oraz były polityk PO prof. Wojciech Maksymowicz zaproponował ginekologowi pracę w Olsztynie. - Zwrócę się do niego z propozycją prowadzenia na naszym Uniwersytecie wykładów z ginekologii i położnictwa oraz do kierowania poradnią specjalistyczną w naszym Szpitalu Uniwersyteckim - oświadczył prof. Maksymowicz.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
4°C Sobota
wieczór
2°C Niedziela
noc
0°C Niedziela
rano
5°C Niedziela
dzień
wiecej »