W dalszym ciągu rozprzestrzenia się epidemia wirusa Ebola w Afryce Zachodniej. Odnotowano już setki zgonów w Gwinei, Liberii i Sierra Leone, choroba prawdopodobnie dotarła do Nigerii. Caritas pomaga zagrożonym.
W dalszym ciągu rozprzestrzenia się epidemia wirusa Ebola w Afryce Zachodniej. Odnotowano już setki zgonów w Gwinei, gdzie zaraza rozpoczęła się w lutym, oraz w Liberii i Sierra Leone. Zgłoszono również prawdopodobne zachorowanie w Nigerii.
Krajowe Caritas Gwinei i Sierra Leone zaapelowały o pomoc organizacji międzynarodowych. W odpowiedzi Caritas włoska przekazała na początek 20 tys. euro i nadal uważnie śledzi rozwój sytuacji w całym regionie.
Zarówno instytucje międzynarodowe, jak i lokalne ministerstwa zdrowia we współpracy z Caritas Gwinei i Sierra Leone zobowiązały się do podjęcia działań mających na celu podniesienie poziomu świadomości społeczności w gospodarstwach domowych oraz w miejscach publicznych. Dostarczają one niezbędnych wiadomości zarówno o samym wirusie Ebola, jak i o profilaktyce. Ponad stu animatorów dystrybuuje środki odkażające, takie jak mydło czy chlor. Pomoc Caritas trafiła już do 100 tys. odbiorców w Gwinei. Przewidziano także podobne działania dla 60 tys. mieszkańców Sierra Leone, gdzie z powodu dużego zasięgu epidemii rząd ogłosił stan wyjątkowy.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.