Kościół w Salwadorze zainaugurował trzyletnie obchody upamiętniające abp. Oscara Arnulfo Romero, zamordowanego przez juntę wojskową w 1980 r. Jest to przygotowanie do przypadających w 2017 r. setnych urodzin tego męczennika, którego proces beatyfikacyjny ruszył na nowo dzięki papieskiej decyzji.
Specjalne triennium upamiętniające podzielono na trzy etapy. Pierwszy ma mieć charakter bardziej katechetyczny i popularyzatorski, ukazując osobę abp. Romero jako człowieka Bożego. Drugi etap ma pogłębić kościelny aspekt jego życia i powołania, a trzeci – zaakcentować jego posługę na rzecz ubogich. Wszystkim etapom będzie towarzyszyła modlitwa o rychłą beatyfikację duchownego, nazywanego w Salwadorze „głosem tych, których pozbawiono głosu”.
Na przyspieszeniu procesu beatyfikacyjnego abp. Romero zależy samemu Papieżowi. Franciszek mówił o tym wprost podczas konferencji prasowej na pokładzie samolotu w drodze powrotnej z Korei. Zaznaczył jednak, że teraz wiele zależy od pracy teologów postulatorów procesu, którzy powinni wykazać, że salwadorski duchowny został zabity in odium fidei.
Od początku wojny zginęło już ponad 52,4 tys. Palestyńczyków.
„W obliczu powagi zbliżającego się zadania i pilnych potrzeb obecnych czasów..."
25 kwietnia doszło do podpisana porozumienia między DR Konga z Rwandą.
"Chłopcy, czy to możliwe, że mam żyć bez was" - zapisała w pamiętniku 16 listopada 1945 roku.
Napięcie między krajami wywołał atak terrorystyczny w indyjskim stanie Dżammu i Kaszmir.
W środę podobne spotkanie przeprowadzi szef MSW Bruno Retailleau.