W ten sposób polscy wyznawcy różnych religii chcą publicznie okazać swoją solidarność z najbardziej obecnie na świecie prześladowaną wspólnotą religijną.
Warszawa, 7 września, 13:15 Marsz jest oddolną, spontaniczną inicjatywą osób uczestniczących w dialogu międzyreligijnym. Udział zapowiedzieli już Żydzi, muzułmanie, jazydzi, buddyści oraz chrześcijanie różnych wyznań.
W ten sposób polscy wyznawcy różnych religii chcą publicznie okazać swoją solidarność z najbardziej obecnie na świecie prześladowaną wspólnotą religijną. Chodzi zwłaszcza o ofiary ostatnich prześladowań na Bliskim Wschodzie i w niektórych krajach Afryki Środkowej. Organizatorzy nie zapominają również o innych prześladowanych grupach religijnych – w marszu wezmą udział m.in. studiujący w Polsce jazydzi. Chcą wezwać przywódców Europy i świata do podjęcia zdecydowanych działań na rzecz obrony wszystkich ofiar prześladowań religijnych.
Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą czerwonych kwiatów – na znak pamięci o współczesnych męczennikach. Na koniec marszu złożymy je wokół kamieni i drzewek w Ogrodzie Sprawiedliwych – modląc się, aby również dzisiaj nie brakowało ludzi sprawiedliwych tam, gdzie są najbardziej potrzebni. Podczas marszu będzie można wesprzeć konkretne działania na rzecz pomocy ofiarom prześladowań prowadzone przez organizacje: Caritas i Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
Termin i miejsce:
Niedziela, 7 września 2014 r. w Warszawie
Bieżące informacje można znaleźć na stronie wydarzenia na Facebooku
Organizatorzy:
Współorganizatorzy:
Współpraca:
Co najmniej 13 osób zginęło, a 73 zostały ranne w wyniku działań policji wobec demontrantów.
Główny cel reżimu jest jasny: ograniczyć wszelkie formy swobody wypowiedzi.
Spędzili oni na stacji kosmicznej Tiangong (Niebiański Pałac) 192 dni.
Dom dla chrześcijan, ale życie w nim codzienne staje się trudniejsze i niepewne.
Papież Franciszek mówił wcześniej, że oboje kandydaci są przeciwko życiu.
"Brawo, feldmarszałku" - napisała caryca Katarzyna II w liście gratulacyjnym.