Szturm na lotnisko w Doniecku

Dwie osoby zginęły a trzy odniosły obrażenia w walkach między prorosyjskimi separatystami a siłami rządowymi w Doniecku na wschodzie Ukrainy - podały władze tego miasta. Według nich rebelianci szturmują kontrolowane przez ukraińskie wojsko donieckie lotnisko.

"Walki w rejonie lotniska trwają. () W wyniku strzelaniny między bojownikami Donieckiej Republiki Ludowej a ukraińskimi wojskowymi w rejonie rynku Putyliwskiego odłamkami ranione zastały dwie kobiety. Płonie dziewięciopiętrowy budynek" - głosi komunikat wydany w środę w godzinach przedpołudniowych.

W późniejszym komunikacie władze Doniecka poinformowały, że w następstwie ostrzału artyleryjskiego zginęły trzy cywilne osoby. Pociski poważnie uszkodziły domy i infrastrukturę w dzielnicy Kijowska. "W miejscu eksplozji wybuchły pożary, które gaszą oddziały Służby ds. Sytuacji Nadzwyczajnych" - czytamy.

Dowództwo ukraińskiej operacji antyterrorystycznej podało ze swej strony, że w ostatnim czasie rebelianci w mniejszym stopniu ostrzeliwują pozycje wojsk ukraińskich, natomiast częściej atakują miejscowości, przy których znajdują się siły rządowe.

"Celem tych prowokacji jest dyskredytacja sił operacji antyterrorystycznej i zastraszenie mieszkańców Donbasu" - napisało dowództwo na swoim profilu na Facebooku. "Bandyci ostrzelali miejscowości Orłowka, Wełyka Krynka i Kurachowo. Efektem bandyckich ataków są ofiary śmiertelne i ranni wśród miejscowej ludności cywilnej" - zaznaczono.

Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk powiedział na środowym posiedzeniu rządu, że każdego dnia jego kraj traci w wyniku konfliktu zbrojnego w Donbasie 80 mln hrywien (ok. 6,3 mln dolarów). Dodał, że Ukrainie potrzebny jest pokój, ale nie pokój za wszelką cenę.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KONFLIKT, UKRAINA

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
19°C Niedziela
noc
18°C Niedziela
rano
22°C Niedziela
dzień
24°C Niedziela
wieczór
wiecej »