W niedzielę odbyła się premiera najnowszej książki ks. prof. Michała Hellera. W tych tekstach odpowiada krótko na nurtujące ludzi pytania.
Wydawnictwo Copernicus Center Press z Krakowa premierę książki zapowiada na 16 października, ale w Tarnowie książkę zobaczyliśmy już 12 października.
„10.30 u Maksymiliana" to wyjątkowy zbiór homilii, które ksiądz profesor Michał Heller wygłosił w kościele pw. św. Maksymiliana w Tarnowie, swoim rodzinnym mieście.
- Od lat, jeżeli tylko w niedzielę lub święto jestem w Tarnowie, o tej właśnie godzinie odprawiam „u Maksymiliana” Mszę św. i wygłaszam krótkie kazanie. Z notatek do tych kazań powstała niniejsza książka. Nigdy nie odważyłem się wygłosić kazania bez przygotowania. Brałem więc kartkę papieru (zwykle formatu A4 złożoną na pół) i zaczynałem pisać. Ale to nie takie proste - trzeba wiedzieć, co pisać. Wyjąwszy przypadki „nagłej konieczności”, myślałem o tym już kilka dni wcześniej. Nie systematycznie, raczej przy okazji spacerów lub innych wolniejszych chwil. Pozwalałem myśli błąkać się po temacie, niekiedy ubierać je w półgotowe sformułowania. Gdy już wiedziałem jak zacząć, sięgałem po kartkę papieru - opowiada ks. Michał Heller.
Jego krótkie, rzeczowe, a jednocześnie obrazowe kazania odnoszą się do Ewangelii i głęboko osadzają ją w codziennym życiu każdego z nas.
- W tych tekstach odpowiada krótko na nurtujące ludzi pytania: czym jest poszukiwanie prawdy, dlaczego brak idei zmienia życie w wegetację, czy czasami nie zamieniamy naszego chrześcijaństwa w ideologię - mówi Piotr Majorczyk z Wydawnictwa Copernicus Center Press.
Zbiór kazań podzielono na tematy, których dotyczą. Zatem znajdziemy teksty o poszukiwaniu sensu, o historii, o triadzie Dobro - Prawda - Piękno, o miłości, mądrości, wolności, modlitwie i pracy, i Eucharystii.
Spotkanie, w czasie którego można było nabyć książkę ks. prof Hellera odbyło się w niedzielę. Zaczęło się Mszą św. o 10.30, oczywiście z kazaniem ks. Hellera. Po niej zaś odbyło się spotkanie z autorem.
„Gość Niedzielny” jest patronem medialnym tej książki.
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.
Według przewodniczącego KRRiT materiał zawiera treści dyskryminujące i nawołujące do nienawiści.
W perspektywie 2-5 lat można oczekiwać podwojenia liczby takich inwestycji.