W których regionach można spodziewać się opadów? Czy zima zawita na dłużej?
W środę na terenie całego kraju temperatura spadnie. Najzimniej będzie w Polsce północno-wschodniej i tam meteorolodzy zapowiadają pierwszy w tym roku śnieg poza górami. Opadów deszczu ze śniegiem i śniegu mogą się spodziewać mieszkańcy Suwałk, Białegostoku i Olsztyna. Temperatura nie przekroczy tam 1-2 st. C.
Cieplej będzie w pozostałych regionach. Temperatura będzie się wahać od 4 st. w centrum do aż 9 na południowym-zachodzie. Nie oznacza to jednak miłej i przyjemnej jesiennej aury. Przez cały dzień będzie mokro, deszczowo, a na drogach ślisko.
Warunki atmosferyczne będą niekorzystnie wpływać na samopoczucie w całym kraju.
Jeszcze zimniej może być w czwartek. Opady śniegu mogą wtedy objąć cały wschód kraju, a być może także Małopolskę.
Tymczasem nagły atak zimy zaskoczył Stany Zjednoczone. Prawie wszystkie 50 stanów USA doświadczyło we wtorek fali chłodu. Temperatura spadła do ok. 0 st. lub nieco poniżej. Na północy i wschodzie wystąpiły opady śniegu oraz zawieje i zamiecie.
Buffalo, w stanie Nowy Jork, nawiedziła burza śnieżna, która w znacznym stopniu sparaliżowała miasto.
Wystąpiły znaczne utrudnienia na drogach, w tym na głównej autostradzie stanowej New York State Thruway. Zawieje śnieżne zmusiły władze do zamknięcia odcinka tej drogi długości 212 km prowadzącego wzdłuż wybrzeży jezior Erie i Ontario. Policjanci na skuterach śnieżnych i w samochodach terenowych dostarczali uwięzionym w zaspach kierowcom koce i gorące napoje. Dan Weiller z zarządu dróg stanowych powiedział, że na odcinku ok 7 km utknęło ponad 150 samochodów.
Meteorolodzy przyznają, że obecne warunki pogodowe w stanie Nowy Jork przypominają raczej styczeń niż listopad i prognozują, że w niektórych rejonach stanu może spaść nawet powyżej 1 metra śniegu. Śnieżyce spowodowane są przez tzw. efekt jezior kiedy zimny front, któremu towarzyszą silne wiatry, przechodzi nad cieplejszymi Wielkimi Jeziorami.
Gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo wprowadził stan wyjątkowy w 10 okręgach. Zmobilizowano nawet Gwardię Narodową do niesienia pomocy mieszkańcom małych miejscowości.
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.
Według przewodniczącego KRRiT materiał zawiera treści dyskryminujące i nawołujące do nienawiści.
W perspektywie 2-5 lat można oczekiwać podwojenia liczby takich inwestycji.