Rodzina ma własną misję do spełnienia w społeczeństwie i określone obowiązki wobec niego. Przypomniał o tym Papież w przesłaniu na odbywający się dziś w Riva del Garda na północy Włoch „Festiwal Rodziny”.
Rodzina ma własną misję do spełnienia w społeczeństwie i określone obowiązki wobec niego. Dlatego potrzebna jest polityka wsparcia tej najmniejszej komórki społecznej na różnych szczeblach, także w tym, co dotyczy pracy i zatrudnienia. Przypomniał o tym Papież w przesłaniu na odbywający się dziś w Riva del Garda na północy Włoch „Festiwal Rodziny”. Urządzanej już po raz trzeci imprezie towarzyszy hasło „Ekosystem życia i pracy. Zatrudnienie kobiet i dzietność, dobrobyt i wzrost gospodarczy”. Organizatorem są władze samorządowe autonomicznej prowincji trydenckiej oraz włoski rząd.
Jak zauważa w swoim przesłaniu Franciszek, tematyka podjęta w tym roku na „Festiwalu Rodziny” wyraża świadomość organizatorów i uczestników co do roli, jaką spełnia rodzina. Jednak samo uświadomienie sobie tej doniosłości nie wystarcza. Należy wypracować sposoby, jakimi instytucje publiczne i prywatne mogłyby wesprzeć rodzinę w dziele utrzymania i wychowania nowych pokoleń, bo od tego zależy przyszłość Włoch. „Niepokojąca sytuacja demograficzna wymaga od wszystkich czynników nadzwyczajnej i odważnej strategii na rzecz rodzin – czytamy w papieskim przesłaniu. – Stąd może wyniknąć ekonomiczne odbicie kraju. A w tej perspektywie należy wziąć pod uwagę i rozwiązać dramat bezrobocia, szczególnie wśród młodzieży. Brak pracy upadla człowieka, który czuje się niepotrzebny, i zubaża społeczeństwo, które pozbawia się wkładu ze strony istotnych sił”. Ojciec Święty zachęca przy tym do zwrócenia uwagi na sytuację rodzin pokrzywdzonych przez los, a szczególnie kobiet, które niejednokrotnie cierpią z powodu nadmiernych obowiązków i niekorzystnej pozycji społecznej.
Celem ataku miał być czołowy dowódca Hezbollahu Mohammed Haidar.
Wyniki piątkowych prawyborów ogłosił w sobotę podczas Rady Krajowej PO premier Donald Tusk.
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
- ocenił w najnowszej analizie amerykański think tank Instytut Studiów nad Wojną (ISW).
Wydarzenie wraca na płytę Starego Rynku po kilkuletniej przerwie spowodowanej remontami.
Rośnie zagrożenie dla miejscowego ekosystemu i potencjalnie - dla globalnego systemu obiegu węgla.