Reklama

Kraków: Szpital Domowy ponownie otwarty

W kościele św. Wojciecha wznowiono wieczorną adorację i spowiedź o czystość i odnowę moralną Krakowa. Codzienna modlitwa w ramach Szpitala Domowego będzie trwała aż do lipca 2016 roku.

Reklama

Drugą odsłonę akcji Szpital Domowy rozpoczęto 7 stycznia. Pierwsza trwała od 18 listopada do 18 grudnia. Owocem miesięcznej modlitwy jest pomysł na codzienną wieczorną adorację i możliwość spowiedzi aż do Światowych Dni Młodzieży w 2016 r.

„Widzimy, że dalsza modlitwa jest konieczna. Nie chcemy pozostać bierni, pragniemy obudzić społeczeństwo i przyczynić się do duchowej odnowy Krakowa” – czytamy na stronie www.szpitaldomowy.com.pl. W ramach drugiej odsłony Szpitala Domowego codziennie w godz. 20:00-22:00 w kościele św. Wojciecha na Rynku trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, a w konfesjonale będzie czekał kapłan.

„Trwając w ten sposób na modlitwie przygotujemy się też duchowo na przyjęcie w Krakowie młodych całego świata, którzy w lipcu 2016 roku przyjadą na Światowe Dni Młodzieży” – informują organizatorzy Szpitala Domowego. Przypominają, że w tym roku duchowym przygotowaniom do ŚDM towarzyszy hasło: „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą”.

Metropolita krakowski podziękował wszystkim za pierwszą część akcji. W liście do diecezjan odczytywanym 6 stycznia napisał, że owocem Szpitala jest jedność modlitwy i ofiary nie tylko wspólnot i duszpasterstw akademickich, ale też biskupów, kapłanów, zakonów i krakowskich parafii. „Stajemy się świadkami wielkich dzieł Boga w naszym mieście. Pan przechodzi przez Kraków, tak jak Go prosiliśmy. Dziękuję Wam wszystkim, którzy przez cały miesiąc trwaliście na modlitwie” – napisał kard. Dziwisz.

Hierarcha zachęca też do ponownego włączenia się w modlitwę, a kościół św. Wojciecha nazywa sercem duchowych przygotowań do ŚDM. „Duch Święty, który przemienił życie konkretnych osób, może też zmienić oblicze całego społeczeństwa. Niech centrum Krakowa na powrót stanie się przestrzenią, w której turyści przybywający do miasta królów i pielgrzymi wędrujący śladami św. Jana Pawła II doświadczą duchowej mocy tego miejsca”.

Na stronie internetowej inicjatywy jest lista kapłanów, którzy dyżurują w konfesjonale. Można też przeczytać świadectwa uczestników Szpitala. Modlitwie w kościele św. Wojciecha, tak jak poprzednio, towarzyszy zbiórka, która wspomoże potrzebujących.

Szpital Domowy to oddolna inicjatywa duszpasterstw akademickich Krakowa. W pierwszy etap akcji włączyło się 30 różnych wspólnot. Data rozpoczęcia modlitwy nie była przypadkowa: 18 listopada to liturgiczne wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, a w 2014 roku była to także 100. rocznica jej męczeńskiej śmierci w obronie czystości.

Inicjatywę nazwano „Szpital Domowy”, bo tak też ks. Piotr Skarga nazwał swoją akcję, gdy zbierał środki na ufundowanie wiana dla dziewcząt, które pochodziły z ubogich domów i nie mając z czego tego wiana wnieść – trudniły się prostytucją.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
3°C Niedziela
rano
4°C Niedziela
dzień
5°C Niedziela
wieczór
4°C Poniedziałek
noc
wiecej »

Reklama