Władze już przekazały teren pod ich budowę i wydały wymagane pozwolenia.
W stolicy Egiptu powstaną trzy nowe kościoły. Władze przekazały właśnie teren pod ich budowę i wydały wymagane pozwolenia. Jednocześnie zgodziły się, by nieopodal katedry św. Marka w Kairze wznieść budynki, które będą mieścić biura i sale potrzebne do funkcjonowania patriarchatu koptyjskiego.
Egipski minister ds. infrastruktury i budownictwa stwierdził, że pozwolenia zostały wydane, by wyjść naprzeciw potrzebom duszpasterskim Kościoła i są zgodne z obowiązującym prawem.
Pochodzące z 1934 r. przepisy zabraniają wznoszenia kościołów w pobliżu szkół, kanałów żeglownych, dróg kolejowych, budynków rządowych i w strefach wypoczynkowych. Ten właśnie czynnik sprawił, że w Górnym Egipcie i na obszarach wiejskich całe miasta i wioski były pozbawione świątyń chrześcijańskich.
W październiku ub.r. rzecznik prasowy tamtejszego Kościoła katolickiego ks. Rafic Greiche wyraził przekonanie, że sytuacja zmieni się na początku 2015 r., kiedy parlament Egiptu uchwali nowe przepisy, usuwające ograniczenia związane z zezwoleniami na budowę świątyń chrześcijańskich.
To odpowiedź na decyzję USA o objęciu stali i aluminium dodatkowymi taryfami. Reszta czeka.
Dodatkowo resort handlu ogłosił osobne sankcje na podmioty z USA.
„Pociągał mnie Kościół katolicki: jest wiekowy, wiele przetrwał i udowodnił swoją stałość”.
Zapraszam do wspólnej modlitwy - przekazał w środę bp Zieliński.
Na terenie byłego niemieckiego obozu dla polskich dzieci odbędzie się Mała Droga Krzyżowa.
"Chodzi o to, kto jest właścicielem prawdy i kto ją interpretuje."